Eusebius – 96 hodin

V ediční řadě Film týdne přichází Eusebius v pátek 30. dubna 2010 s akčním thrillerem 96 hodin za 49,- Kč. Čas odplaty nadešel!

Bývalý špión Bryan nepatří k tatínkům, kteří by byli přísní, ale rozhodně patří k zastáncům hesla, že opatrnosti není nikdy nazbyt. Souhlasí tedy s cestou své sedmnáctileté dcery Kim s kamarádkou do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit.

Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Využije všech svých schopností a zjistí, že padla do rukou obchodníků s bílým masem. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do svých rukou…

Bryan není obyčejný tatínek, je zvyklý jít si za svým a dostat to chce za každou cenu. A svou dceru chce zpět víc než cokoli jiného.

Pouští se tedy do podivných uliček Paříže a utahuje únoscům smyčku kolem krku. Poslední věc, na kterou tihle lidé pomyslí, než vydechnou naposled, bude fakt, že tentokrát udělali chybu. Velkou chybu.

Nakolik banálně zní krátký popis zápletky, pak překvapivě hodnocení se pohybuje kolem 80 procent: drsný tatík a akční podívaná, u které se nudit nebudete.

Tvrdá, nekompromisní a přímočará cesta mezi spoustou mrtvol jak vystřižená z osmdesátých let. Jednoduché jak malá násobilka, typický Besson!

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Žánr: Akční / Krimi / Drama / Thriller

Země původu: Francie

Rok vzniku: 2008

Délka: 90 minut (1:29:48)

Původní název: Taken

Světová premiéra: 27. února 2008 – Francie

Kinopremiéra v ČR: 16. října 2008

Režie: Pierre Morel

Scénář: Luc Besson, Robert Mark Kamen

Produkce: Didier Hoarau, Franck Lebreton, Michael Mandaville, Luc Besson

Hudba: Nathaniel Mechaly

Kamera: Michel Abramowicz

Střih: Frédéric Thorval

Kostýmy: Olivier Bériot, Corinne Bruand

Společnost: Europa Corp. / M6 Films / Grive Productions / Canal+ / TPS Star / M6 / All Pictures Media / Wintergreen Productions

Natáčeno: Paříž, Francie / Sherman Oaks, Los Angeles, Kalifornie, USA / Studios Eclair, Epinay-sur-Seine, Seine-Saint-Denis, Francie

Hrají: Liam Neeson (Bryan Mills), Maggie Grace (Kim), Leland Orser (Sam), Jon Gries (Casey), David Warshofsky (Bernie), Holly Valance (Sheerah), Katie Cassidy (Amanda), Xander Berkeley (Stuart), Olivier Rabourdin (Jean Claude), Gérard Watkins (Saint Clair), Famke Janssen (Lenore), Marc Amyot (lékárník), Arben Bajraktaraj (Marko), Radivoje Bukvic (Anton), Mathieu Busson (agent), Michel Flash (Gio), Nicolas Giraud (Peter), Rubens Hyka (Leka), Camille Japy (Isabelle), Valentin Kalaj (Vinz), Fani Kolarova (prostitutka), Goran Kostic (Gregor), Christophe Kourotchkine (Gilles), Edwin Kruger (Jean-Claudeův asistent), Jalil Naciri (Ali), Anca Radici (Ingrid), Nathan Rippy (Victor), Helena Soubeyrand (dívka), Tommy Spahija (Nezir), Anatole Taubman (Dardan), Bertrand Treuil (taxikář), Opender Singh (Singh), Christy Reese (prodavačka v papírnictví), a další

Menu DVD

Na začátku DVD nepřeskočitelné „byste neukradli“, upoutávka Rádia Impuls, deníku Metro a poté na filmy Cash, Bílá vrána, Eden Log – Jeskyně smrti, Desatero.

Údaje o DVD:

Výběr kapitol

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Nastavení zvuku a titulků

Obraz: barevný PAL 16:9 (podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: rozhovory, film o filmu, záběry z natáčení, trailer, vychází na DVD, Bioscop v kinech

Bonusy