Bontonfilm – Magický hlas rebelky

V neděli 30. listopadu 2014 se do distribuce dostane aktuální novinka z katalogu společnosti Bontonfilm a za 299,- Kč bude ke koupi dokumentární film Olgy Sommerové Magický hlas rebelky. Životní příběh zpěvačky a signatářky Charty 77 Marty Kubišové.

Zpěvačka, signatářka a mluvčí Charty 77 Marta Kubišová setrvala se ctí dvacet let v odporu proti komunistickému režimu. Když jí bylo dvacet sedm let, byla ve svém strmém profesním vzletu sestřelena ruskými okupačními tanky, které obsadily Československo.Důvodem byla pravděpodobně zpěvaččina píseň Modlitba pro Martu, která se stala protestsongem okupované země. Marta, trojnásobná Zlatá slavice z let 1966, 1968 a 1969 a sex symbol tehdejší doby, se živila lepením pytlíků. Stres vyvolaný dramatickou změnou života a normalizační beznadějí vyústil ve zpěvaččinu osobní tragédii. Svůj osud zpěvačka nesla bez reptání, přestože se stala terčem výslechů a šikanování ze strany Státní bezpečnosti.

magicky_hlas_rebelky_01

V roce 1989 zažila Marta během sametové revoluce comeback, který by jí mohla závidět leckterá světová hvězda. Její Modlitbě naslouchalo plné Václavské náměstí, stala se jedním ze symbolů odporu proti komunistickému totalitnímu režimu. Film mapuje zpěvaččinu první i druhou pěveckou kariéru, odkrývá mnohé z dramatického osobního života a zároveň mapuje historii Československa v druhé polovině 20. století.

Na csfd.cz 81 procent: Střetnutí dvou obdivuhodných žen dopadlo skvěle. Výborná režisérka natočila úžasný dokument o obdivuhodně silné zpěvačce, i když občas člověk až pochybuje, zda tak ryzí osoba může být opravdu reálná.

Zadní strana

Žánr: Dokument

Země původu: Česká republika

Rok vzniku: 2014

Délka: 85 minut

Kinopremiéra v ČR: 17. července 2014

Režie: Olga Sommerová

Scénář: Olga Sommerová

Produkce: Pavel Berčík

Hudba: Aleš Březina

Kamera: Olga Špátová

Střih: Jakub Voves

Zvuk: Petr Provazník, Tomáš Kubec

Společnost: Evolution Films / Česká televize / Dadja Altenburg-Kohl

Účinkují: Marta Kubišová, Dana Němcová, Pavel Kohout, Vlastimil Třešňák, Jiří Černý, Jaroslav Hutka, Aneta Langerová, Fero Fenič, Milan Hein, Václav Neckář, Iva Janžurová, a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1, 2.0 česky

Titulky: česky pro neslyšící, anglicky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (1,78:1)

Bonus: trailer, videoklip