Filmexport Home Video – Pravěk jako na dlani (kolekce 4 DVD)

Před Vánocemi houstne výskyt kolekcí, balíčků, kompletů a podobných balení starých a starších titulů. Filmexport Home Video přichází ve čtvrtek 11. prosince 2014 za 199,- Kč s nabídkou 4 DVD Pravěk jako na dlani.

Pravda o dinosaurech 1, 2 (Dinosaur Revolution: Evolution´s Winners, The Watering Hole), 2011, 2x 47 min. + 2x 47 min.

Nejnovější vědecké poznatky přesvědčivě dokazují, že do dějin naší planety je třeba vepsat podstatnou změnu a upravit tak nejednu kapitolu z prehistorie. Převrat v současné paleontologii a nové postupy zkoumání nálezů nás posouvají dál. Poslední objevy potvrzují hypotézy probleskující vědeckými kruhy posledních několik let – dnes je shrňme !

Pravda o dinosaurech – DVD 1

1.díl Vítězové evoluce

Příchod nového druhu – od drobotiny po giganty. Pevné rodinné zázemí a uvědomělá ochrana mláďat základem strategie přežití.

2.díl U napajedla

Sociální systémy v soužití uvnitř i vně jednotlivých druhů. Konkurence a koexistence. Společenské uspořádání zajišťující úspěšný vývoj.

Pravda o dinosaurech – DVD 2

3.díl Taktika přežití

Adaptace na prostředí. Různé druhy, různá nebezpečí, rozličné taktiky přežití, a ne vždy je nezbytně nutné být největší, nejsilnější či nejzákeřnější.

4.díl Poslední dějství

Deset let před dopadem, Země je ohrožena, zkáza se blíží. Většině přinese smrt, některým šanci na další život a pokračující vývoj ve změněném světě.

Tyranosaurus sex (Tyrannosaurus Sex), 2010, 44 min.

Dinosauři ovládali Zemi miliony let. Díky fosíliím a stopám už víme, jak chodili, lovili, žili i umírali. Jedné fascinující a intimní stránce dinosauřího života teprve začínáme rozumět. Jak asi vypadal sex dinosaurů? Proč se Titanosaurusové pářili pod vodou? Rozhovory s paleobiologisty a počítačově vytvořené obrazy vnesly nové světlo do jednoho z posledních tajemství těchto dávných tvorů.

Žraloci pravěku (Prehistoric Sharks), 1998, 51 min.

Velký bílý žralok je nejnebezpečnějším a nejobávanějším druhem dnešních žraloků. Pravěkým oceánům na Zemi však vládl jeho daleko hrozivější předchůdce přezdívaný Megazub – nejimpozantnější mořský predátor, jaký kdy mořské hlubiny obýval. Tento mega žralok byl velký jako autobus, jeho hmotnost byla více než dvacetkrát větší než hmotnost dnešního žraloka bílého a jeho žravost dokázala nasytit jen největší kořist oceánů – velryba.

Náhled zadní strany z webu PNS