Magic Box – Vinaři (6 DVD)

V neděli 21. prosince 2014 společnost Magic Box předloží zájemcům za 499,- Kč zástupce domácí televizní tvorby, komplet 6 DVD s televizním seriálem Vinaři. Epizody o víně a lidech kolem něj.

Bedřicha Pavlíčka (Václav Postránecký) s manželkou Stázi (Jitka Smutná) čeká milá návštěva. Do jihomoravských Křetic za nimi na Bedřichovu narozeninovou oslavu přijíždí dcera Kateřina (Tereza Kostková) se svými dětmi – flákačem Buddym a basketbalistkou Petrou. Oslavy se účastní i řada přátel – farář Tomica (Pavel Liška), malovinař Fuksa (Miroslav Táborský), šéf policie Patrik Tauš (Pavel Nečas) s manželkou (Lucie Benešová), starosta Olin (Zdeněk Junák) a nečekaně i nejméně oblíbený vinař Vlček (Hynek Čermák).

Pobyt Kateřiny se nakonec kvůli jednomu nevydařenému telefonátu v kombinaci s nadměrnou konzumací dobrého vína neplánovaně protáhne na celé léto. Během něj Kateřina a její potomci zažijí řadu humorných i dramatických situací a seznámí se s dalšími postavami Křetic, jako jsou porybný Machr (Lukáš Langmajer), Jiřina (Jana Paulová), provozní Hřebec (Tomáš Matonoha), enolog Luis König (Robert Nebřenský), doktor Luža (Oldřich Navrátil) nebo tajemný architekt Křižan (Karel Roden).

Epizody:

Vinaři (1) – Narozeniny – 31. 8. 2014

Proslulý křetický vinař Bedřich Pavlíček slaví 65. narozeniny. Na oslavu přijíždí z Prahy i dcera Kateřina se svými typicky městsky smýšlejícími dětmi Buddym a Petrou. Stázi Pavlíčková má přípravy pevně v rukách, avšak netuší, že překvapení, které Bedřichovi připravuje, se chystá narušit velkovinař Vlček. Ten to bere jako možnost nápravy staré křivdy při posledních hasičských hrách. Oslavu, ale nečekaně naruší jedno dobře naložené prase…

Vinaři (2) – Kladeňáci – 7. 9. 2014

Vinárna Sovička očekává každoroční nájezd fanoušků kladenského hokeje. Stejně jako v minulosti se vše patřičně připraví tak, aby došlo k minimálním ztrátám na majetku a přesto bylo o zábavu dobře postaráno. Místní děvčata mají obrovskou radost, že přijede konečně parta pořádných chlapů a Vlček už počítá zisky. Nikdo ale ještě netuší, že na dobré moravské víno dostaly chuť i manželky Kladeňáků. Sovička nakonec zažije překvapivou žádost o ruku, posvěcenou samotným hokejovým bohem z Kladna i odvážné taneční vystoupení.

Vinaři (3) – Věštba – 14. 9. 2014

Splašená koza starého Fuksy je předzvěstí blížící se pohromy. Michal zapomene na desáté výročí svého vztahu s Julií, a když se mu to nepodaří odčinit ani omluvou, rozhodne se pro veřejné vyznání lásky na zvonici místního kostela. Na Pavlíčkově vinohradu se objeví Perenospora (plíseň) a totální zkázu má završit chystaná návštěva obávané kulinářské kritičky v Sovičce. Situaci se rozhodne podpořit i padre Tomica.

Vinaři (4) – Klip – 21. 9. 2014

Do Křetic přijíždí filmový štáb natočit propagační klip a zachytit pravou moravskou pohodu. Natočit to, zdá se, nebude až tak jednoduché, protože filmaře Pánbůh talentem neobdařil. Navíc starosta Olin, který tuto akci za peníze vesnice objednal, propadne malomyslnosti, protože si myslí, že jeho dny jsou již sečteny a nespolupracuje. Takže pražák Buddy hraje domestikovaného Moravana, enolog König chce mluvit pouze francouzsky s rychlodabingem a Pavlíček odmítá mluvit vůbec. Filmový štáb bere odjezd z Křetic jako vysvobození a návrat do civilizace. Ale vinohradů se to nijak nedotkne a Terezce se daří dobře.

Vinaři (5) – Zápisník – 28. 9. 2014

Všechny neřesti křetických obyvatel umí ve svém svatostánku farář Tomica běžně vyřešit. Na ztracenou hlavu Sv. Urbana použije kvalitní lepidlo, na hříšné myšlenky doporučí studenou sprchu, ale ztratit vlastní tajný zápisník hříšných křetických duší je jako otevřít dveře přímo do pekla. Ví, že musí získat zápisník za každou cenu zpět, než nastane v Křeticích apokalypsa. Vykoupení padreho Tomici je však v nedohlednu, protože pokušení nového držitele křetických tajemství je silnější, než se zdálo.

Vinaři (6) – Sumec – 5. 10. 2014

Porybný Machr uvidí v rybníku legendárního sumce Jana Žižku z Trocnova, ale nikdo, kdo zná Machrův vztah k alkoholu nebere jeho objev vážně. Přesto tato informace u Křetičáků vyvolá vlnu nadšení a celá vesnice si na tento úlovek začíná brousit zuby. Dlouho však zůstává záhadou, jestli tam ten tajemný tvor doopravdy je.

vinari_dvd12

vinari_dvd12_back

Vinaři (7) – Košt – 12. 10. 2014

Hned po bohuslužbách padreho Tomici čeká Křetice jedna z nejzásadnějších společenských akcí roku – Košt Pálavy. Vlček spoléhá na Königa, který se chystá ohromit nejen svým šarmem, ale především světovou kvalitou vín Vlčkova vinařství podloženou svými znalostmi z Francie. I Pavlíček s Olinem a dalšími chystají své nejvybranější lahve. Vzhledem k náročnosti celé soutěže je v plné zbroji připraven i Tauš včetně měřáku zbytkového alkoholu a identifikačních pásek pro zdegustované občany. Do celého koštu a nejen do něj, se zapojí i nově příchozí charismatický architekt Křižan z Prahy, kterého milují všechny křetické ženy.

Vinaři (8) – Nová generace – 19. 101. 2014

Smutný pohled faráře Tomici na množství věřících při poslední bohoslužbě a rozhovor s doktorem Lužou, ve kterém analyzují šance Křetičáků na zvýšení populace, ho donutí jednat a jeho řešení je opravdu značně neortodoxní a stejně jako nečekané těhotenství, způsobí v Křeticích velký poprask.

Vinaři (9) – Bomba – 26. 10. 2014

Křetice se připravují na významnou událost – „zarážání hory“, kdy se zamkne vinohrad a nikdo na něj nesmí. Olin Vlček vyhlásí, že letošní zarážání proběhne ve vinohradu jeho syna Františka, což těžce nese Bedřich Pavlíček. Rozhodne se celou věc bojkotovat a jeho odpor přeroste v obecní vzpouru a únos starosty. Výbušnou atmosféru navíc zkomplikuje nenadálý nález munice z války.

Vinaři (10) – Cimbál – 2. 11 2014

Zemřel cimbálista Straka a zmizel i jeho legendární nástroj. Zdá se, že obě události spolu souvisí a Tauš má konečně případ, nadšeně rozjíždí pátrání. To farář Tomica to má daleko těžší, protože neví, jakou má nad hrobem pronést smuteční řeč. Straku totiž neměl nikdo rád, a když zemřel, všem se vlastně ulevilo. Tauš zjistí, že stopy vedou do Mušova a cimbál pro Křetice zachrání Stázi.

Vinaři (11) – Špačci – 9. 11 2014

Nad Křeticemi se začíná smrákat. Blížící se černá smrt ve formě náletu špačků je noční můrou všech vinařů. Celé Křetice jsou na nohou, každý bojuje po svém, každý má svůj zaručený recept, jak zdolat nepřítele. Dobrý špaček je mrtvý špaček. Zachrání hrozny mučení špačka nebo Königův převratný vynález?

Vinaři (12) – Vinobraní – 16. 11 2014

Na vinohradech začalo vinobraní. Mladý Vlček si plánuje pro jistotu vše pojistit a vylepšit si sklizeň levnými hrozny z dovozu. Na Pavlíčkově vinohradu také nezahálí ani jedna ruka. Olin během sběru hroznů přesvědčuje Bedřicha, aby do stavu rytířů vína přibrali dalšího místního vinaře. Všem je jasné, že jméno o kterém se bude mluvit je jeho syn František Vlček. Ten se snaží zachovat se čestně a zaúkoluje Königa, aby odvolal objednávku. Je pozdě. Na vrata už buší řidič kamionu s dodávkou hroznů k pančování vína. Sen o vstupu do řádu rytířů vína je ztracen.

vinari_dvd34

vinari_dvd34_back

Vinaři (13) – Tour de Burčák – 23. 11. 2014

Vinohrady jsou sklizené a Křeticemi se nese libá vůně čerstvého burčáku. Každoroční tandemový závod Tour de Burčák se blíží a jednotlivé týmy ladí formu. Se svým šumícím burčákem se závodníky chystá ohromit i porybný Machr. Zúčastní se i padre Tomica, kterému na obecním úřadě zamítli jeho putovní závod. Vdova Jiřina se po úmrtí cimbálisty Straky rozhlíží po dalším perspektivním partnerovi. Prvním, kdo se Jiřině dostal do hledáčku je Fuksa. Lov začíná.

Vinaři (14) – Lovecká sezóna – 30. 11 2014

V křetickém lese je pusto prázdno. I po uměle vysazené zvěři se slehla zem. Očekávaná naháňka zavání naprostým fiaskem, ale jen než Olin s Bedřichem v lese objeví neznámé zvířecí stopy. Jakmile se tuto zprávu dozví osazenstvo mysliveckého sdružení, které je hojně zastoupeno i místními vinaři, začne se vše připravovat na lov neznámého tvora. Lovu se přijíždí zúčastnit i oblíbený architekt Petr Křižan z Prahy. František Vlček nechce nic nechat náhodě a plánuje si nevšední úlovek zajistit pro sebe.

Vinaři (15) – Derby – 7. 12. 2014

V bzeneckém sklípku se chystá losovačka dalšího ročníku regionálních hasičských her. V napjaté atmosféře je slyšet pouze modlící se padre Tomica, který něco nesrozumitelně opakuje pořád do kola. Z osudí se vytahuje první soutěžící – Křetice. Padre Tomica i ostatní netrpělivě vyčkávají, kdo se stane jejich letošním soupeřem. Usmívající se Julie Vlčková vytahuje z osudí další balonek. Rozbaluje lístek, na kterém stojí Mušov. Farář Tomica zbledl a pokřižoval se. Mušovákům se zalily oči krví a pomalu si začínají brousit zuby na skalp všech křetičáků. Patrik Tauš žádá posily z ředitelství. Osudný den se přiblížil. Dobude Mušov křetickou pevnost?

Vinaři (16) – Hody – 14. 12. 2014

Křeticemi se nese libá vůně pečených koláčů a domácích klobásek, sklo se leští na nejlepší ročníky vína, prostě přípravy na hody jsou v plném proudu, aby vše by proběhlo ve velkolepém stylu. Kdyby ovšem dívka, vybraná za stárku, během léta nepřibrala na váze… několik desítek kilo. Od chvíle, kdy to Křetičáci zjistí, už nic není tak, jako tradičně.

vinari_dvd56

vinari_dvd56_back

Na csfd.cz 75 procent: Příšerná parodie na Moravu očima pražáků. Pseudozábava stejná, jako vymyšlené pseudonárečí.

vinari_6DVD_back

Žánr: Komedie / Seriál

Země původu: Česká republika

Rok vzniku: 2014

Délka: 928 minut

Šéfrežisér: Jiří Vejdělek

Režie: Vojtěch Moravec, Dan Wlodarczyk

Asistent režie: Jiří Kačírek, Marek Malý

Námět: Tomáš Vican, Michal Wondreys, Tomáš Holeček, Richard Malatinský, Vladimír Fanta

Scénář: Petr Kolečko, Tomáš Holeček, Jaroslav Žváček, Zuzana Dzurindová, Jiří Suchý

Produkce: Jana Gospičová, Michal Wonreys, Klára Botlíková, Tomáš Vican

Hudba: Tomáš Kubec, Robert Fischmann, Zdeněk Vřešťál

Kamera: David Hahn, Vladimír Matoušek, Jan Drnek

Střih: Adam Dvořák

Kostýmy: Jitka Fomínová, Pavla Dvořáková

Masky: Radka Novotná

Výprava: Kamil Najser

Společnost: TV Prima

Hrají: Tereza Kostková (Kateřina Hýsková – Pavlíčková), Václav Postránecký (Bedřich Pavlíček), Jitka Smutná (Stázi Pavlíčková), Jan Brožek (Buddy Hýsek), Alžběta Vaculčiaková (Petra Hýsková), Hynek Čermák (František Vlček), Zdeněk Junák (Olin Vlček), Anna Fialová (Julie Vlčková), Pavel Nečas (Patrik Tauš), Lucie Benešová (Hedvika Taušová), Tomáš Materna (Michal Tauš), Miroslav Táborský (Jan Fuksa), Pavel Liška (farář Miroslav Tomica), Oldřich Navrátil (MUDr. Vladimír Luža), Tomáš Matonoha (Jakub Hřebec), Robert Nebřenský (Luis König), Lukáš Langmajer (Machr), Jakub Uličník (Eduard, číšník v Sovičce), Marian Roden (Mušovák), Jana Paulová (Jiřina Straková), Norbert Lichý (Straka), Benjamín Peguero (Carl), Karel Roden (Petr Křižan, architekt), Radim Novák (Pepan, řidič křetického autobusu), Magdalena Zimová (Mušovačka), Václav Kopta (pyrotechnik), Zdeněk Pohlreich (bratr Tauš), Ondřej Malý (policista), Daniela Choděrová (Kladeňačka), Karel Zima (Kladeňák), Matěj Ruppert (Kladeňák), Ivana Jirešová (Kladeňačka), Jan Vlas (režisér), Sandra Nováková (asistentka režie), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: česky pro sluchově postižené

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: Videoklip: „Víno“ (Chinaski)