Amercom – Encyklopedie II. světové války 45 – Cíl: Okinawa – 2. část

Vedle prvního čísla dalšího přílohového titulu, který je věnován letadlům, lze v pondělí 17. května 2010 na pultech najít další díl Encyklopedie II. světové války z vydavatelství Amercom s pořadovým číslem 45. A tak kromě kovového modelu rudého trojplošníku Fokker Dr. I s příslušnou brožurou za zaváděcí cenu můžete vlastnit i obvyklé listy do pořadače s přílohovým DVD s názvem Cíl: Okinawa – 2. část. Cena kompletu je 99,90 Kč.

Tištěná podoba Encyklopedie nese název Ofenziva v Alsasku – Porážka Německa. Kapitoly Historie jsou nazvány – Maďarsko za války a okupace SSSR, Ofenziva v Alsasku, Směr Porúří, Přeprava přes Rýn, Porážka Německa. Sekce Militarie nabízí Zbraně pěchoty 1942-1945 a Raketové dělostřelectvo 1942 – 1945. Kalendárium se zabývá nejdůležitějšími událostmi března a dubna 1945.

V dalším čísle bychom měli najít kapitoly Slovenské národní povstáním Ostravsko-opavská operace, Pražské povstání.

Cíl: Okinawa - 2. část 

Cíl: Okinawa – 2. část

 

O velikonoční neděli 1. Dubna 1945 čekalo poblíž Okinawy 1 300 amerických lodí na pokyn k zahájení operace Iceberg. Po 4. hodině ráno začaly tisíce příslušníků námořní pěchoty a pozemních jednotek sestupovat do vyloďovacích plavidel stojících po boku jejich lodí.

 

 

 

Tankové výsadkové lodě otevřely svá vrata a vyjela z nich skupina obojživelných tanků M4A4 Sherman. Zatímco se stovky útočných plavidel chystaly k vylodění, bitevní lodi a podpůrná plavidla začaly ostřelovat pláže. První den operace předčil veškerá očekávání. S relativně nízkými ztrátami byla obsazena letiště v Jontanu a Kadeně. Noc však svým tichem naháněla hrůzu. Američtí velitelé byli zaskočeni. Nechápali, kde je nepřítel a proč se nepokusil o protiútok…

 

Žánr: Válečný / Dokument

Délka: cca 52 minut (52:53)

Původní název: Battlefield: Okinawa 1945

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Zvuk: Dolby Digital anglicky, česky, polsky

Titulky: česky, polsky

 

Nastavení zvuku a titulků 

 

Obraz: barevný/černobílý PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný