Blesk – Karcoolka

Úterní Blesk, zasvěcený titulům pro děti, nabídne 13. května 2008 titul překvapivě nový a dokonce z kategorie vysokorozpočtových animáků, ale již i z televize známý, Karcoolka. Za 44,- Kč poznáme skutečný příběh Červené Karkulky. Vážně si myslíte, že víte, jak to bylo?

Žila byla jedna holčička, a ta ze všeho nejraději nosila červený čepeček… Poznáváte? V Edwardsově bláznivé shrekovské interpretaci klasické pohádky o Červené Karkulce vše tím, že vlk sežere Karcoolku, teprve všechno začíná. Na scénu nastupuje žabák – detektiv, jenž se snaží vypátrat, co se tady vlastně stalo. Došlo přece k násilnému vniknutí do cizího objektu se záměrem sežrání osoby a k užívání sekery bez platného zbrojního průkazu! Žabák stojí před nelehkým úkolem zodpovědět otázky, jež se v průběhu vyšetřování vynořují: co to vlastně měla Karcoolka ve svém košíčku?

A proč se vlk vloupal do babiččina domku – je opravdu on tím zloduchem? Proč se tam objevil jódlující dřevorubec? Kdo má zálusk na výborné babiččiny koláčky a proč? Čemu se věnuje akční babička ve svém volném čase? Proč zazní nakonec písnička Červená je modrá? A nejen to – chrabří strážci zákona musí zjistit, jaká je spojitost případu s Cukrářským lapkou, s tím zloduchem, který má na svědomí řadu loupeží receptů na sladkosti ve všech cukrárnách v širokém okolí. Detektiv to nemá opravdu lehké a výsledek jeho pátrání je skutečně překvapivý!

Žánr: Komedie / Rodinný / Animovaný

Země původu: USA

Rok vzniku: 2005

Délka: 78 minut

Původní název: Hoodwinked

Světová premiéra: 16. května 2004 – Francie (Cannes Film Market)

Premiéra v kinech ČR: 2. března 2006 – dabováno

Režie: Cory Edwards, Todd Edwards, Tony Leech

Scénář: Cory Edwards, Todd Edwards, Tony Leech

Produkce: Katie Hooten, Maurice Kanbar, David Lovegren, Sue Bea Montgomery, Preston Stutzman

Hudba: John Mark Painter, Daniel Rogers

Společnost: Blue Yonder Films, Hoodwinked, Kanbar Entertainment

Hrají: – hlasy v původním znění – Glenn Close (babička), Anne Hathaway (Karkulka), James Belushi (hajný), Patrick Warburton (vlk), Anthony Anderson (detektiv Bill Stork), David Ogden Stiers (Nicky Flippers), Xzibit (šéf medvědů), Chazz Palminteri (Woolworth), Andy Dick (Boingo), Cory Edwards (Twitchy), Benjy Gaither (kozel Japeth), Ken Marino (mýval Jerry), Tom Kenny (Tommy), Preston Stutzman (Timmy), Tony Leech (Glen), Joshua J. Greene (Jimmy Lizard), Mark Primiano (2-Tone), Kevin Michael Richardson (P-Biggie), Tara Strong (Zorra), Todd Edwards (svačinář), Tye Edwards (Dolph), Kathryn J. Lovegren (Quill) a další

České znění (zdroj animsvet): Jana Mařasová, Jana Drbohlavová, Pavel Rimský, Zdeněk Junák, Petr Rychlý, Jan Přeučil, Tereza Černochová, Matěj Ruppert, Ladislav Běhůnek, Ota Jirák, Robert Jícha, Filip Švarc, Zdeněk Junák, Vilda Majtner, František Drápal, Radka Coufalová-Vidláková
Dabingové studio: Studio Ebbi

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky, slovensky

Obraz: 16:9

Bonus: Rozhovory, Z natáčení, Upoutávka