Společnost KMa s.r.o. – Levné knihy

Společnost KMa s.r.o. – Levné knihy působí na českém trhu od roku 1994. Sortiment této společnosti je tvořen především knihami různých žánrů, časopisy, kalendáři, ale také zvukově obrazovými nosiči atd. a jak již napovídá název, zaměřuje se na produkty s nižším cenami.

Toho v současné době dociluje dvojím způsobem – společnost i nadále přebírá od jiných nakladatelů zboží určené k výprodeji za snížené ceny a od roku 2000 vlastní produkcí pod značkou Levné knihy.

V našich přehledech k výše uvedené společnosti se budeme věnovat pouze diskům, jejichž cena nebude výrazně přesahovat cenu disků, které slouží jako příloha k časopisům. V současné době jsou v nabídce samostatných titulů DVD tři filmy, které určitě stojí za pozornost. Cena každého z nich je za baťovskou cenu 99,– Kč.

Ran
Drama / Akční
Japonsko / Francie, 1985, 160 min

Režie: Akira Kurosawa
Hrají: Tatsuya Nakadai, Akira Terao, Mieko Harada, Takashi Nomura, Hisashi Igawa, Yoshitaka Zushi

Zámožný pan Hidetora se na oslavě svých 70. narozenin rozhodne rozdělit panství mezi tři syny. Nejmladší Saburo se ho pokouší odradit od ukvapeného rozhodnutí, ale pyšný a tvrdohlavý vládce se ho zřekne. Když se starší synové ujmou vlády, rychle se obrátí proti svému vlastnímu otci a začnou usilovat o úplnou kontrolu nad celým uzemím. Hidetora musí nakonec v krvavé bitvě opustit své vlastní království a vyrovnat se s důsledky násilné a kruté minulosti.

Poslední císař (The Last Emperor)

Drama
Velká Británie / Francie / Itálie / Hong Kong, 1987, 160 min

Režie: Bernardo Bertolucci
Hrají: John Lone, Joan Chen, Peter O’Toole, Victor Wong, Ric Young, Vivian Wu, Cary-Hiroyuki Tagawa, Hideo Takamatsu, Kaige Chen

Ve svých třech letech se stal císařem poloviny lidstva. Byl to poslední čínský císař. Za pomoci svého skotského učitele (Peter O’Toole) poznal nutnost rychlých reforem ve své říši. Bylo už pozdě. V roce 1924 byl vyhnán z bran „Zakázaného města“, pak přišla II.světová válka s Japonskou okupací a po ní rudý komunistický režim se svou kulturní revolucí. Na sklonku svého života si mohl koupit vstupenku do císařského paláce, aby mohl spatřit „Dračí trůn“. Musel zaplatit za to, aby mohl vidět svou vlastní „židli“. Jeden z nejslavnějších filmů všech dob.

Díky za každé nové ráno

Komedie
Česko, 1994, 100 min

Režie: Milan Šteindler
Hrají: Barbora Hrzánová, Alena Vránová, Halina Pawlowská, Ivana Chýlková, Tereza Brodská, Milan Šteindler, Jiří Langmajer, Karel Heřmánek, Tomáš Hanák, Petr Čepek, Szidi Tóbiás, Miroslav Etzler, Franciszek Pieczka

Je to příběh Olgy, jejích přátel, rodiny a vrstevníků, nahlížený s ironií a humorným nadhledem. Do bezstarostného Olžina dospívání zasahují stále více společenské normalizační poměry 70. let. V hořkosladké komedii se střídají bouřlivé komediální situace se slzami. Její hrdinové však už ví, že nepodlehnout, nevzdávat se, mít rád a nezapomenout se smát, je platné a dobré.