Blesk – Mumie se vrací

V pátek 9. května 2008 vychází v DVD edici Kinohit deníku Blesk dobrodružná fantasy Mumie se vrací. Cena 44,- Kč

Pokračování filmu Mumie z roku 1999. 

Píše se rok 1935 a manželé Rick a Evelyn O´Connellyovi se vydali znovu do Egypta. Provází je tentokrát i jejich osmiletý syn Alex, který, jak konstatoval jeden z rodičů, je chytřejší než maminka a statečnější než otec. Podnětem k výpravě se stal Evelynin podivný sen, který se jí zdál právě v noci, kdy podle starého kalendáře začal rok škorpiona. Výprava je mimořádně úspěšná, protože nadšená egyptoložka se v podzemních prostorách někdejšího chrámu pohybuje s jistotou, jakoby tu nebyla poprvé.

A tak se jim téměř bez problémů podaří nalézt vzácný zlatý náramek boha Anubia, jemuž před více než 3000 lety př. K. zaprodal svoji duši, výměnou za záchranu života, král Škorpion, vůdce válečníků, kteří padli v boji s Anubiovým vojskem do posledního muže. Svůj vzácný nález dopravili do svého honosného domu v Londýně, ale záhy jsou zde přepadeni nevítanými hosty, kteří ví, jakou zázračnou a nevídanou moc jejich nález má. V první chvíli náramek zachrání malý Alex a právě on se záhy stane rukojmím těch, co neváhají znovu oživit mumii egyptského velekněze Imhotepa a riskovat i zánik celé civilizace. Rick, Evelyn i její bonvivánský bratr Jonathan se neprodleně vydávají na cestu za záchranou malého Alexe a na jejich straně stojí i strážce Města mrtvých Ardeth Bay se svými muži.

Žánr: Dobrodružný / Akční / Fantasy

Země původu: USA

Rok vzniku: 2001

Délka: 124 minut

Originální název: The Mummy Returns

Světová premiéra: 22. dubna 2001 – USA

Kinopremiéra v ČR: 7. června 2001

Režie: Stephen Sommers

Scénář: Stephen Sommers

Produkce: Sean Daniel, Bob Ducsay, James Jacks, Megan Moran

Hudba: Alan Silvestri

Kamera: Adrian Biddle

Střih: Ray Bushey III, Bob Ducsay, Kelly Matsumoto

Kostýmy: John Bloomfield

Společnost: Universal Pictures / Alphaville Films / Imhotep Productions

Hrají: Brendan Fraser (Richard ‚Rick‘ O’Connell), Rachel Weisz (Evelyn ‚Evy‘ Carnahan O’Connellová / princezna Nefertiri), John Hannah (Jonathan ‚Jon‘ Carnahan), Arnold Vosloo (nejvyšší kněz Imhotep), Oded Fehr (Ardeth Bay), Dwayne „The Rock“ Johnson (král Škorpión), Freddie Boath (Alexander Rupert ‚Alex‘ O’Connell), Patricia Velasquez (Meela Naisová / Anck Su Namun), Alun Armstrong (Baltus Hafez), Adewale Akinnuoye-Agbaje (Lock-Nah), Shaun Parkes (Izzy Buttons), Bruce Byron (Red), Joe Dixon (Jacques), Tom Fisher (Spivey), Aharon Ipalé (faraon Seti I.), Quill Roberts (Shafek), Stephen Sommers, a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky napevno s anglickým zvukem

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (2,35:1 anamorf)

Bonus: žádný