Mirax – Velký Inter 1908 – 2002

{mosimage}Při pochůzkách městem jsem dnes ve čtvrtek 3. června 2010 objevil na pultech další fotbalové DVD z prodkuce vydavatelství Mirax, které se jmenuje The Great Inter 1908 – 2002 (český překlad Velký Inter je na zadní straně obalu), cena obvyklých 39,- Kč

Vydavatel o DVD uvádí:

Internazionale

Jediné družstvo, které po dobu svého trvání nehrálo v nižší třídě než Serie A. Nemůže to o sobě říct od skandálu “Moggi” v roce 2006 žádný jiný tým v dějinách italského fotbalu.

 

Internazionale

Tým, jehož posilou byl v minulosti nejlepší italský fotbalista Giuseppe Meazza. Internazionale FC vznikl 9. března 1908 za rušných okolností, kdy skupina členů organizace Milan Cricket and Football Club vystoupila proti předsedovi Gianni Camperiomu a založila ještě toho večera v milánském hostinci Orologio nový klub s názvem Internazionale FC. Tímto okamžikem vznikl klub, který si už vice než 100 let udržuje vedoucí pozici v italském fotbalovém životě.

 

Internazionale

Mužstvo, které vyhrálo 18 italských mistrovství.

 

Toto fantastické DVD nás seznámí s největšími osobnostmi Interu, uvidíme nejzajímavější okamžiky z jejich života a získáme přehled o tomto italském týmu od jeho zrodu až po dnešní dny.