Blesk pro ženy – Císařovna Sissi 1

Kolega Pavel M. identifikoval v Blesku pro ženy na pondělí 7. června 2010 za 49,- Kč oznámený titul Císařovna Sissi jako dvoudílnou televizní italskou verzi z roku 2009 s Cristianou Capotondi a Davidem Rottem v hlavních rolích. Legendární kráska a její dramatický osud. Dvojdílný italský film italské televize z roku 2009. 

Příběh asi není třeba příliš rozmazávat, už jsme s ním ostatně měli šanci – ať už třídílná klasika s Romy Schneider (Mido Film Brno), či nově animovaná podoba (North Video). Tato verze ale údajně není tak pohádková a romantická, ale spíše historicky věrná, až kritická.

 

 

 

Nové zpracování se má věnovat i politickému pozadí a představí mladou císařovnu jako emancipovanou cílevědomou ženu. I proto bylo pro pojmenování použito „nové" jméno „Sisi", v přezdívce císařovny bylo vynecháno jedno „s".

 

Budoucí rakouský císař František Josef se zamiluje do mladé Elisabeth (Alžběty),. Je to láska na první pohled, ale jeho matka Sophie tento vztah neschvaluje…

 

Žánr: Drama / Historický / Romantický / Válečný

Země původu: Itálie / Německo / Rakousko

Rok vzniku: 2009

Délka: 98 + 100 minut

Původní název: Sisi / Principessa Sissi

Režie: Xaver Schwarzenberger

Scénář: Ivan Cotroneo, Monica Rametta, Christiane Sadlo

Produkce: Jan Mojto

Hudba: Pino Donaggio

Kamera: Xaver Schwarzenberger

Kostýmy: Enrica Biscossi, Angelo Poretti

Společnost: EOS Entertainment / Publispei / Sunset Austria GmbH / ZDF / ORF / RAI / Beta

Natáčeno: Albertina, Vídeň, Rakousko / Maďarsko / Styria, Rakousko, Benátky, Veneto, Itálie / Vídeň, Rakousko

Hrají: Cristiana Capotondi (císařovna Alžběta / Sissi), Christiane Filangieri (Helene, vévodkyně Bavorská), Martina Gedeck (arcivévodkyně Sophie), Xaver Hutter (arcivévoda Ferdinand Max), Fritz Karl (hrabě Andrassy), Herbert Knaup (vévoda Max), Licia Maglietta (vévodkyně Ludovika), David Rott (císař Franz Joseph), Andrea Osvárt (císařovna Eugenie), Franziska Sztavjanik (hraběnka Sophie Esterházy), Friedrich von Thun (maršál Radetzky), Lena Reichmuth, Babsy Artner (Abigail), Pasquale Esposito (Felix Bach), Veronica Roder (host na pohřbu), Romana Carén (řádová sestra Johanna), Dederica De Cola (Charlotte Belgická), Dieter Kirchlechner (Otto von Bismarck), Katy Lousie Saunders (Ida Ferenczyová), Erwin Steinhauer (Napoleon III), Christoph von Friedl (Maximilian Karl von Thurn und Taxis), a další

Údaje o DVD:

Délka: 98:19 minut

Zvuk: Dolby Digital 5.1 německy, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (podle imdb.com 1,85:1)

Bonus: žádný