Hollywood Classic Entertainment – Proroctví

H.C.E. vypouští na pulty ze svého katalogu s logem Blesku další film s Nicolasem Cagem v hlavní roli, v úterý 8. června 2010 bude v obálce s označením FilmParáda za 99,- Kč v prodeji Proroctví. Konec světa se blíží… Co se stane, až čas vyprší?

V roce 1959 je jako součást otevíracího ceremoniálu nové základní školy požádána skupina studentů, aby nakreslila obrázky, které budou uloženy do zvláštního pouzdra a uschovány pro budoucí generace. Ale jedna záhadná dívka místo kreslení zaplní svůj papír řádky zdánlivě náhodných čísel.

 

O padesát let později nová generace studentů zkoumá obsah pouzdra a dívčin mystický vzkaz skončí v rukou mladého Caleba Koestlera. Ale je to Calebův otec, profesor John Koestler, který učiní zarážející odhalení, že přiložený vzkaz předpovídá s neuvěřitelnou přesností každou významnou katastrofu za posledních 50 let. Obsahuje data, místa i počty obětí…

 

Jak John dále odhaluje mrazivá tajemství dokumentu, zjišťuje, že předpovídá ještě tři další události. Poslední z nich ukazuje na destrukci globálního rozsahu, a zdá se, že to svým způsobem zasáhne i Johna a jeho syna.

 

 

 

John se snaží varovat úřady, ale ty jsou k jeho výzvám netečné, a tak se rozhodne událostem sám zabránit. S váhavou pomocí Diane Waylandové a Abby, dcery a vnučky nyní již mrtvé autorky proroctví, začíná Johnův zběsilý závod s časem, dokud nezjistí, že čelí definitivní katastrofě a také definitivní oběti.

 

Pro někoho úžasný film, který po shlédnutí nedá divákům spát: Za směšné peníze atmosférická podívaná, vyvolávající mrazení v zádech.

Pro jiné jen další důkaz upadající kariéry Nicolase Cage: Zpočátku slibná podívaná, která se rozplizne a zničí ji slizký kýč. Triviální scénář plný nejlacinějších klišé.

Zadní strana obalu 

Žánr: Drama / Mysteriozní / Sci-Fi / Thriller

Země původu: USA / Velká Británie / Austrálie

Rok vzniku: 2009

Délka: 117 minut

Původní název: Knowing

Světová premiéra: 9. března 2009 – USA, New York

Kinopremiéra v ČR: 30. července 2009

Režie: Alex Proyas

Scénář: Ryne Douglas Pearson, Juliet Snowden , Stiles White

Produkce: David Alper, Todd Black, David J. Bloomfield, Jason Blumenthal, Topher Dow, Norman Golightly, Stephen Jones, Aaron Kaplan, Ryne Douglas Pearson, Sean Perrone, Alex Proyas, Steve Tisch

Hudba: Marco Beltrami

Kamera: Simon Duggan

Střih: Richard Learoyd

Kostýmy: Terry Ryan

Společnost: Summit Entertainment / Escape Artists / Mystery Clock Cinema / Goldcrest Pictures / Kaplan-Perrone Entertainment / Wintergreen Productions

Natáčeno: Austrálie / USA

Hrají: Nicolas Cage (John Koestler), Chandler Canterbury (Caleb Koestler) Rose Byrne (Diana Waylandová), Lara Robinson (Abby Waylandová/Lucinda Embryová), D. G. Maloney (cizinec), Nadia Townsend (Grace Koestlerová), Alan Hopgood (reverend Koestler), Adrienne Pickering (Allison Koestlerová), Joshua Long (mladší Caleb), Danielle Carter (slečna Taylorová 1959), Alathea McGrath (slečna Taylorová 2009), David Lennie (ředitel Clark 1959), Tamara Donnellan (Lucindina matka), Travis Waite (Lucindin otec), Ben Mendelsohn (Phil Bergman), Gareth Yuen (Donald), Lesley Anne Mitchell (Stacey), Liam Hemsworth (Spencer), Liam Hemsworth (Spencer), Raymond Thomas (učitel), Carolyn Shalespeare-Allen (ředitelka 20069), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: