Filmag zábava – Bez důkazů

Filmag v pátek 11. června 2010 za 45,- Kč v ediční řadě Zábava představí další významnou hereckou osobnost v méně známém filmu, tentokrát to bude Angelina Jolie v thrilleru Bez důkazů. Vražda, korupce, šokující odhalení.

Oscarová kráska ANGELINA JOLIE (LARA CROFT, GIA, SVĚT ZÍTŘKA) se v roce 1995 představila ve své první velké filmové roli v thrilleru o jednom z nejzajímavějších zločinů v historii současné Ameriky, který byl natočený podle skutečné události.

Ředitel nápravných zařízení ve státě Oregon, Michael Francke, měl kandidovat na místo guvernéra, ale byl zavražděn. Záhadné okolnosti jeho vraždy vedou k shromažďování důkazů, na jejichž základě by mohla být usvědčena osoba nebo osoby zodpovědné za tento krutý zločin. Vražda je však brzy prohlášena za nezdařené vloupání a důležité důkazy jsou zpochybněny. Skutečnosti, které se okolo celého případu dějí, poukazují na promyšlené spiknutí…

Proč film nepatří k těm známějším je jasné ze skóre, 45 procent. Pro komentáře je potřeba sáhnout opět do zahraničí: Otřesný film, nemá žádný děj, jen volně přechází od scény ke scéně. Angelina na obalu lže, je všehovšudy asi jen ve třech scénách. Pokud je to podle skutečného příběhu, snad by měl být znám konec a nemuselo to skončit řezem bez vysvětlení, kdo vlastně jsou ti, kterých je třeba se tak bát. Nuda, nuda, nuda.

Najdou se i spokojenější hlasy: Úžasný příběh, protože je reálný. To není Hollywood, to není hamburger, není to Tom Cruise nebo Sylvester Stallone. Žádné speciální efekty, žádní svlavní herci (Angelina se proslavila až později). Film je velmi logický a i když nepředloží žádné přímé důkazy, každá stopa ukazuje jasně na státní úředníky zkorumpovaného systému.

Zadní strana obalu 

Žánr: Drama / Thriller

Země původu: USA

Rok vzniku: 1995

Délka: 94 minut

Původní název: Without Evidence

Režie: Gill Dennis

Scénář: Phil Stanford, Gill Dennis

Produkce: Eric R. Epperson, Gus Holzer, Alan James, Catherine Jelski

Hudba: Franco Piersanti

Kamera: Victor Nunez

Kostýmy: Mrilyn Wall-Asse

Společnost: Artist View Entertainment / MFD, Ltd.

Natáčeno: Florida, USA / Oregon, USA

Hrají: Scott Plank (Kevin Francke), Anna Gunn (Liz Godloveová), Andrew Prine (John Nelson), Angelina Jolie (Jodie Swearingenová), Paul Perri (seržant Unsoeld), Kristen Peckinpah (Katie Franckeová), Allen Nause (Dale Penn), Chris Mastrandrea (Anthony), Danny Bruno (seržant), Ernie Garrett (Michael Francke), Eric Hull (David), Ed Collier (Fisk), Geof Prysirr (Pat Francke), Michael Russo (Konrad Garcia), Jason Tomlins (Frank Gable), W. Earl Brown (Grace), Chris Nelson Norris (Hunsaker), Ellen Wheeler (Bingta Franckeová), Wally Dalton (guvernér Goldschmit), O. C. ‚Mac‘ McCallum (major Stewart), Don Scorby (guvernerův pobočník), Charles Taylor Gould (Glaister), Will Plunkett (první důstojník), Michael Fisher-Welsh (druhý důstojník), Russ Fast (McKnight), Paul Nixon (Bob Able), Catherine Jelski (Sarah Mooreová), Ted Roisum (Bostwick), Sam A. Mowry (Storkel), Tobias Andersen (soudce West), Kathryn Randall (prodavač), Lee Gosson (Hurley), Joseph Burke (Bennet), Joe Ivy (Stark), Gretchen Corbett (Mary), Mary Marsh (matka Franckeho), Vernon Barkhurst (Dr. Francke), Luna Shepard (Melody), Josh Nielson (Harry), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL 4:3 (1,77:1)

Bonus: