Filmexport Home Video – Nostradamus: 2012

Filmexport Home Video se zařazuje k těm, kteří využívají fenoménu mayského kalendáře a nabídne v pondělí 14. června 2010 dokument televizního kanálu The History Channel Nostradamus: 2012 za 59,- Kč.

Život na naší planetě byl již několikrát téměř vyhuben. Čeká nás v blízké budoucnosti stejná hrozba?

Mnozí věří, že 21. prosinec 2012 poznamená historii naší planety. Nastane obrovská kosmická kolize, globální ekologická katastrofa, zúčtování ve stylu Armageddonu nebo jemnější forma přeměny? Existuje nějaký přesvědčivý důkaz o tom, že rok 2012 bude rokem smrtícího otřesu?

Tento dokument porovnává hrůzostrašné zprávy, kterým jsme denně vystaveni, s předpověďmi Nostradama a dalších věštců. Z mystických říší guatemalské džungle, přes kouzelníky lidu Hopi a mayské šamany až k respektovaným myslitelům moderní doby – Nostradamovo varování o zkáze bude zasazeno do děsivých souvislostí

Průměrné hodnocení a celá řada zklamaných diváků: Spousta „novinek", které žádnými novinkami nejsou. Výplach mozku. Komická snaha vystrašit diváka. Skákání od Mayů do Egypta, od nové doby ledové k vymírání včelstev, od přepólování zemské osy ke svobodným zednářům. Senzacechtivý kvazidokument. Na všechna ta možná, snad a předpokládáme by stačilo 15 minut. Všechna ta Nostradamova čtyrverší nikdy neměla predikační účinek, zato reinterpretací v nich najde kdekdo kdeco.

Žánr: Dokument / Historický

Země původu: USA

Rok vzniku: 2009

Původní název: Nostradamus: 2012

Premiéra: 31. srpna 2007

Délka: cca 87 minut

Režie: Andy Pickard

Scénář: Sarah Hollister, Larry Weitzman

Produkce: Ken Ashe, Betty Buckley, Sarah Hollister, Kreg Lauterbach, Ramy Romany, Fiona Mary Spillard, Larry Weitzman

Střih: Andy Pickard

Společnost: 1080 Entertainment / History Channel

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9 (podle imdb.com 1,85:1)

Bonus: žádný