Vapet – Odvážná hyena 2

Vapet tento týden přináší hned dvojitou porci filmů s Jackie Chanem. Nejprve bude k vidění v pondělí 14. června 2010 v pokračování filmu Odvážná hyena 2 za 48,- Kč. Ani po dvaceti letech se nelítostný mistr kung-fu nevzdává a pronásleduje karbaníka a hazardéra a jeho líného bratra. Oba musí spojit své síly a překonat zlo, aby pomstili smrt svých otců.

Lung žije se svým otcem, od kterého se naučil dokonale ovládat bojová umění. Netuší však, že otec se skrývá před členy znepřáteleného klanu, jehož stoupenci mají jediný cíl – zabít všechny své protivníky. Mezi ně počítají i Lunga. Čeká ho obtížný souboj s nejsilnějšími nepřáteli, s jakými se kdy setkal.

Obrazovka z DVD ještě 16:9 

Obrazovka z DVD ještě 16:9 

Pokračování slavného kung fu easternu vzniklo v roce 1983, a to bez účasti Jackie Chana, přestože s ním v hlavní roli. Ve stejném duchu ji natočil režisér Chen Chuen. V roli karbaníka a hazardéra Chan Lunga uvidíte Jackie Chana, přestože ten se na natáčení filmu nepodílel. Počátkem osmdesátých let opustil Lo Weiovu produkční firmu a přešel ke Golden Harvest, která mu nabízela mnohem lepší podmínky a větší příležitosti.

Změna formátu na 4:3 a totální humus 

Lo Wei se rozhodl na Jackieho úspěchu ještě jednou vydělat a proto povolal režiséra Chena Chuena, aby dokončil film, který Jackie začal točit krátce předtím, než "dezertoval". Použil tedy scén, které Jackie natočil, pozměnil příběh tak, aby je mohl použít a zbytek natočil s pomocí dvojníka.

A ještě jednou, jinak a podrobněji:

Nebe a Země je nelítostný mistr kung-fu, který chce zlikvidovat bratrstvo kung-fu školy Yin-Yang, aby pomstil své bratrsvo. Bez oddechu pronásleduje jednoho jejího člena za druhým a všechny poráží. Právě je v patách dvěma bratrům, kteří prchají společně se svými syny. Podaří se jim sice uniknout, během útěku před zlosynem se však rozdělí.

Změna formátu na 4:3 a totální humus 

Znovu se setkají až po dvaceti letech. Jejich synové vyrostli, moc velkou radost z nich však otcové nemají. Z jednoho je rváč a karbaník, z druhého lenoch, který než aby vstal z postele, používá důmyslné zařízení poháněné větrným mlýnem, s jehož pomocí si podává vše, co potřebuje. Jako by těch neštěstí nebylo málo, objeví se znovu Nebe a Země, který bratry nikdy nepřestal pronásledovat. A protože bratři už zdaleka nejsou tak ve formě, podlehnou v boji svému neúnavnému pronásledovateli. Po jejich smrti jsou nevydaření synové nuceni spojit své síly, překonat své nezdravé návyky jako je karban a lenost, a pustit se do boje proti Nebi a Zemi, aby pomstili smrt otců a zkázu bratrstva Yin-Yang.

Diváci poněkud zmatení: Dublér je celkem dobrý, přesto jsou původní scény snadno k poznání. Ovšem postavy z minulého dílu, které v něm umřely, tady jsou a umřou znova?Akce dost, poměrně slušné a zajímavé, ovšem filmu chybí scénář a přebývá neuvěřitelné množství postav.

Zadní strana obalu 

Žánr: Akční

Země původu: Hong Kong

Rok vzniku: 1983

Délka: 88 minut

Původní název: Long teng hu yue / The Fearless Hyena Part II

Světová premiéra: 4. března 1983 – Hong Kong

Režie: Chuan Chen, Wei Lo, původně Jackie Chan

Produkce: Wei Lo

Hrají: Jackie Chan (Chan Lung), Hui Lou Chen (Chan Chi-Pei), Ka Sang Cheung, Wan Hsi Chin, Kang Chu, Chi-wei Ho, Kwok Choi Hon, Chi Wei Huang, Han Chang Hu, Yeong-mun Kwon, Pearl Lin, Chang Ma, Chi Ma, Te-yun Pei, Kang Peng, Dean Shek (Jaws Four), James Tien (starý Chan), Austin Wai (Tung), Yao Wang, Li-peng Wan, Chi Sang Wong, Chao Hsu Yeh, Shi-Kwan Yen (vůdce komunity Nebe a Země), a další

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 čínsky, česky

Titulky: česky

 

Nastavení zvuku a titulků 

 

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3 (podle imdb.com 2,35:1 – bohužel jak je obvyklé, úvodní titulky v původním formátu a pak příšerné přeformátování na těžko koukatelné 4:3)

Bonus: