Filmag zábava – Smrt miluje přesnost

Filmag pokračuje v mapování filmů ze začátků hereckých kariér hvězdných jmen a v pátek 18. června 2010 to bude v ediční řadě Zábava film Smrt miluje přesnot za 45,- Kč. Hvězda ze seriálu 24 hodin Kiefer Sutherland ztvárnil v roce 1987 roli cynického vraha natolik působivě, že mu právě tato postava otevřela dveře do Hollywoodu.

Nikdy neberte stopaře! To si měl uvědomit také muž jménem Brian Mars, předtím než nechal nastoupit do svého auta záhadného cizince. Zrovna mířil do klidného přímořského městečka, kde se měl stát zástupcem šerifa. Ale k tomu už nedošlo.

 

Stopařův revolver se rozezněl a Brian zůstal ležet v poušti s prostřelenou hlavou. A co víc – vrah si přivlastnil Brianovu identitu, pod kterou začal vykonávat nový „job". Přestože to zpočátku vypadá, že je jediným ve městě, který skrývá hrozivé tajemství, realita je úplně jiná. Ulice Santa Alby jsou totiž plné žárlivosti a pomsty, která místní obyvatele dovede až k tragickému finále.

 

Opět se rozcházíme se zahraničím, tam jen kolem 50 procent, kdežto u nás (bez jakýchkoli komentářů) skoro 80 procent. Takž opět výběr ze zahraničních ohlasů: Není to úplně špatné, jen nepravděpodobné, plné klišé a velmi předvídatelné. Tudíž nuda.

Zadní strana obalu 

Žánr: Thriller

Země původu: USA

Rok vzniku: 1987

Délka: 89 minut

Původní název: The Killing Time

Světová premiéra: 23. října 1987 – USA

Režie: Rick King

Scénář: Don Bohlinger, James Nathan, Bruce Franklin Singer

Produkce: Peter Abrams, J. P. Guerin, Robert L. Levy

Hudba: Paul Chihara

Kamera: Paul Goldsmith

Střih: Lorenzo DeStefano

Kostýmy: Jean-Pierre Dorléac

Společnost: Tapestry Films

Natáčeno: Los Angeles, Kalifornie, USA / Mendocino, Kalifornie, USA

Hrají: Beau Bridges (Sam Wayburn), Kiefer Sutherland (cizinec), Wayne Rogers (Jake Winslow), Joe Don Baker (Carl Cunningham), Camelia Kath (Laura Winslowová), Janet Carroll (Lila Daggettová), Michael Madsen (Stu), Gracie Harrison (Mary Ellen Knoellerová), Harvey Vernon (Dick), Shiri Appleby (Annie Winslowová), Jeb Ellis-Brown (Brian Mars), Harriet Medin (Nell), Richard Bolik (koroner), Mark Barkawitz (cizincův otec), Mathew Brady (mladý cizinec), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL 4:3 (1,33:1)

Bonus: