Hollywood Classic Entertainment – Číslo 9

Časy se mění a nic není nastálo. Bleskurychle jsme před časem museli přijmout fakt, že původně plánovaná páteční ediční řada Blesku Premiéra KinoHit se svými 69 korunami vzala za své a H.C.E. ji rychle nahradilo dvojicí FilmPremiéra a FilmParáda. A právě v té druhé se objeví Číslo 9 v úterý 15. června 2010 v digipackovém balení za 99,- Kč. Když náš svět skončil, začala jejich mise.

V roce 2005 natočil Shane Acker krátkometrážní film „9“. Film zaznamenal obrovský úspěch a byl nominován na Oscara za nejlepší krátkometrážní film. A po tomto úspěchu se rozhodl za pomoci Tima Burtona natočit tento příběh znovu, ale tentokrát jako regulérní celovečerní film.

Lidé jsou pryč. Kdy a jak k tomu došlo, není příliš jasné. V troskách starého světa přežívají jenom podivní hadroví panáčci s čísly na zádech. Do této pochmurné doby se narodí Devítka, která je možná předurčena vše změnit.

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Když se potká se skupinou podobných figurek utíkajících před děsivými vražednými stroji, rozhodne se postavit na odpor. Přemluvit vystrašené souputníky k boji však nebude lehké. Stejně jako zjistit, kdo pronásledovatelé vlastně jsou a hlavně – co se stalo s lidmi?

Původní verze obalu

Hodnocení na 70 procentech: Burtonovsky laděný originální postkatastrofický animák, který není příliš pro děti a má poněkud rozředěný scénář.

Zadní strana obalu

Žánr: Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-fi

Země původu: USA

Rok vzniku: 2009

Délka: 76 minut (1:16:03)

Původní název: 9

Světová premiéra: 19. srpna 2009 – Francie

Kinopremiéra v ČR: 9. září 2009

Režie: Shane Acker

Scénář: Pamela Pettler, Shane Acker

Produkce: Timur Bekmambetov, Tim Burton, Mary Clayton, Dana Ginsburg, Jinko Gotoh, Jim Lemley, Marci Levine, Graham Moloy, Matthew Teevan

Hudba: Deborah Lurie

Střih: Nick Kenway

Společnost: Focus Features / Relativity Media / Starz Animation / Tim Burton Productions

Natáčeno ve studiích: Attitude Studios, Luxembourg, Lucembursko / Duncan Studio, Los Angeles, Kalifornie, USA / Starz Animation, Toronto, Ontario, Kanada

Hrají: hlasy v původním znění – Christopher Plummer (1), Martin Landau (2), John C. Reilly (5), Crispin Glover (6), Jennifer Connelly (7), Fred Tatasciore (8), Elijah Wood (9), Alan Oppenheimer (vědec), Tom Kane (diktátor), Helen Wilson (hlasatelka), a další

Menu DVD

Údaje o DVD:

Výběr kapitol

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Nastavení zvuku a titulků

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (podle imdb.com 1,85:1)

Bonus: Vynechané scény, Číslo 9 – krátké i dlouhé, Podoba Čísla 9, Herecké umění, Číslo 9 – původní krátký film

Bonusy