Magic Box (Albert) – V hlavě

Pokud nakupujte v marketech Albert, máte momentálně šanci „levně“ přijít k několika zajímavým Disneyovkám, ale co hlavně, společnost Magic Box exkluzivně pro tento obchodní řetězec uvolnila kritiky i diváky vřele přijatou novinkou studia Pixar V hlavě. Víš kdo bydlí u Tebe v hlavě?

Tvořivost dílny Disney / Pixar přináší jedinečně emotivní snímek, který nemá obdoby. Kam nás Oscarový režisér Pete Docter zavede tentokrát? Bude to nejpozoruhodnější místo, jaké vůbec může existovat – do lidské mysli….

Už jste někdy přemýšleli, co se odehrává lidem v hlavě? Film Disney Pixar V hlavě vás pro odpověď vyveze na skotačivou jízdu do nitra mysli. V řídícím centru jedenáctileté Riley má napilno 5 emocí. Velí jim lehkomyslná optimistka Radost. Snaží se, aby byla Riley stále šťastná. Musí ale spolupracovat s kolegy: emocemi Strachem, Hněvem, Znechucením a Smutkem.

Tento úžasný film je naprosto k popukání, Peter Travers z časopisu Rolling Stone o něm mluví jako o „výbuchu čisté představivosti“.

v_hlave_01_dvd

v_hlave_02_dvd

v_hlave_03_dvd

v_hlave_04_dvd

Období dospívání může být velice komplikované, a Riley, která je vytržena ze svého starého života na americkém Středozápadu poté, co se její otec musí kvůli novému zaměstnání přestěhovat do San Francisca, není žádnou výjimkou. Stejně jako my všichni, i Riley je ovládána svými emocemi – Radostí, Strachem, Hněvem, Znechucením a Smutkem. Emoce žijí v Řídícím centru, centrále uvnitř Rileyiny mysli, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní. Jak se Riley se svými emocemi společně pokoušejí vyrovnat s problémy nových začátků v San Franciscu, propuká v Řídícím centru zmatek. Ačkoliv se Radost, Rileyina hlavní a nejdůležitější emoce, pokouší zachovat všem pozitivní myšlení, objevují se mezi jednotlivými emocemi neshody v tom, jak se co nejlépe vypořádat s novým městem, domovem a školou.

Na csfd.cz 82 procent: Pixar jak ho máme rádi, konečně.

Zadní strana

Žánr: Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný / Fantasy

Země původu: USA

Rok vzniku: 2015

Původní název: The Two Faces of January

Délka: 91 minut (1:30:58)

Světová premiéra: 18. května 2015 – Francie (Cannes Film Festival)

Kinopremiéra v ČR: 23. července 2015

Režie: Pete Docter, Ronaldo Del Carmen

Námět: Pete Docter, Ronaldo Del Carmen

Scénář: Pete Docter, Meg LeFauve, Josh Cooley, Michael Arndt, Simon Rich, Bob Peterson, Bill Hader, Amy Poehler

Produkce: John Lasseter, Mark Nielsen, Jonas Rivera, Andrew Stanton

Hudba: Michael Giacchino

Střih: Kevin Nolting

Společnost: Walt Disney Pictures / Pixar Animation Studios

Natáčeno: Pixar Animation Studios – 1200 Park Avenue, Emeryville, Kalifornie, USA / Walt Disney Feature Animation – 500 S. Buena Vista Street, Burbank, Kalifornie, USA

Hlasy v původním znění: Amy Poehler (Joy), Phyllis Smith (Sadness), Richard Kind (Bing Bong), Bill Hader (Fear), Lewis Black (Anger), Mindy Kaling (Disgust), Kaitlyn Dias (Riley), Diane Lane (máma), Kyle MacLachlan (táta), Paula Poundstone (Forgetter Paula), Bobby Moynihan (Forgetter Bobby), Paula Pell (režisérka snů / maminčin Vztek), Dave Goelz (strážný Frank), Frank Oz (strážný Dave), Josh Cooley (Jangles), Flea (policista Jake), John Ratzenberger (Fritz), Carlos Alazraqui (pilot helikoptéry), Peter Sagal (šaškova Radost), Rashida Jones (frajerčiny emoce), a další

V českém znění: Ivana Korolová – Amy Poehler (Radost), Zuzana Slavíková – Phyllis Smith (Smutek), Michal Bumbálek – Richard Kind (Bing Bong), Pavel Tesař – Bill Hader (Strach), Jaromír Meduna – Lewis Black (Vztek), Nikola Votočková – Mindy Kaling (Nechuť), Klára Nováková – Kaitlyn Dias (Riley), Andrea Elsnerová – Diane Lane (Máma), Martin Písařík – Kyle MacLachlan (Táta), Martina Randová – Paula Poundstone (Zapomětnice), Jan Vondráček – Bobby Moynihan (Zapomětník), Jitka Moučková – Paula Pell (režisérka), Zuzana Hykyšová – Paula Pell (maminčin Vztek), Tomáš Karger – Dave Goelz (strážný Frank), Jiří Ployhar – Frank Oz (strážník Dave), Ivo Novák – Josh Cooley (Kulich), Vojtěch Hájek – Flea (Policista), Ernesto Čekan – John Ratzenberger (technik), Branislav Holiček – Peter Sagal (šaškova Radost), Klára Jandová – Rashida Jones (frajerčiny emoce), Pavlína Hrachovcová, Filip Svoboda, Prokop Košař, Sebastian Vopěnka, Natálie Hrychová, Viktorie Hrachovcová, Petr Gelnar, Martina Šťastná, Natálie Topinková, Matěj Převrátil, Klára Gibišová, Apolena Veldová, Tomáš Gibiš, Lukáš Pečenka, Ondřej Izdný, Tereza Martinková, Jiří Köhler

Lokalizace DVD

v_hlave_disney

Menu DVD

Údaje o DVD:

Výběr kapitolZvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, slovensky

Nastavení

Volba audiostopy

Titulky: česky, slovensky, anglicky pro neslyšící

Titulkové sady

Nastavení

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9 (podle obalu 1,78:1, podle imdb.com 1,85:1)

Bonusová výbava

Bonus: Láva, Rileyno první rande, Audiokomentář