Filmexport Home Video – 2x Vladimír Vysockij (Smrt básníka, Francouzský sen)

Filmexport Home Video v pondělí 28. června 2010 vydává další DVD z ruských archivů, na kterém mají být hned dva dokumenty – Vladimír Vysockij – Smrt básníka + Francouzský sen za 59,- Kč.

Smrt básníka

Velký ruský básník Vladimír Vysockij zemřel 25. července 1980. Bylo mu čtyřicet dva let. Nezemřel při souboji jako Puškin či Lermontov. Neskončil svůj život kulkou ani smyčkou provazu jako Majakovskij či Jesenin. Příčina jeho smrti však nebyla o nic méně dramatická. Se smrtí se Vysockij rval mnoho let, ale až na počátku 80. let minulého století se tento boj proměnil v krutou bitvu až do samotné smrti. Dokument představuje divákům dosud neviděné záznamy této kruté bitvy. Podrobně rekapituluje události, k nimž došlo od 1. ledna do 25. července 1980, a setkáme se v něm také s lidmi, kteří byli Vysockému na blízku v posledním roce jeho života.

Francouzský sen

Na konci 60. let vzbudil v médiích rozruch bouřlivý románek francouzské filmové divy Mariny Vlady a ruského zpěváka Vladimíra Vysockého. Pár se zanedlouho vzal. Jejich láska musela mnohé vytrpět. Tento dokument vám odhalí pozadí jejich 12letého vztahu, prozradí vám, čím Hamlet z Taganky dobyl srdce krásné Mariny a co musela pro změnu ona obětovat jejich lásce. O vztahu Mariny a Vladimíra vypráví lidé, kteří byli oběma zamilovaným blízcí – Julia Abdulova a Valerij Janklovič i režiséři Ivan Dychovičnyj a Alexander Mitta.

Žánr: Dokument

Země původu: Rusko

Rok vzniku: 2004

Délka: 44 minut

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk:

Titulky:

Obraz: barevný

Bonus: