Europe Production – Rottweiler

Opět díky vydavatelství Europe Production mohou zájemci ve středu 23. června 2010 rozhojnit sbírky dalším příspěvek do edice Horror, vychází film Rottweiler za 69,- Kč. Psí terminátor útočí. Od tvůrce Re-Animátora podle novely Alberta Vázqueze Figueroa.

Poté, co je Dante nespravedlivě odsouzen a uvězněn, rozhodne se vzít osud do svých rukou a uteče z vězení. Jeho pronásledovatelé se však nevzdají tak lehce a v honu na člověka použijí zabijáckou šelmu, geneticky upraveného psa Rottweilera, určeného k zabíjení. Rottweilera nezastaví nic, dokud svou kořist nezabije. Rottweiler, dříve mrtvý, byl nyní znovu oživen a vylepšen dokonalou vražednou moderní technologií. Tento psí terminátor je mnohonásobně silnější a rychlejší, než jeho kořist. Šílený boj, mezi člověkem a nebezpečným ocelovým monstrem se mění v krvavou štvanici.

 

Divácká hodnocení nic moc: Na daný žánr celkem solidní, taková drsnější Lassie se vrací. Snad jen pro fanoušky Yuzny. Zlatý Cujo.

Žánr: Horor / Sci-fi / Thriller

Země původu: Španělsko

Rok vzniku: 2004

Délka: 90 minut

Původní název: Rottweiler

Světová premiéra: prosinec 2004 – Španělsko (Festival Internacional de Cinema de Catalunya)

Režie: Brian Yuzna

Námět: Alberto Vázquez Figueroa

Scénář: Miguel Tejada-Flores

Produkce: Carola Ash, Carlos Fernández, Julio Fernández, Teresa Gefaell, Stephen Margolis, Albert Martinez Martin, Reyes Matabuena, Brian Yuzna

Hudba: Mark Thomas

Kamera: Javier G. Salmones

Střih: Javier Salmones

Kostýmy: María Gil

Společnost: Castelao Producciones / Fantastic Factory / Filmax

Natáčeno: Barcelona, Cataluña, Španělsko

Hrají: William Miller (Dante), Irene Montalà (Ula), Paulina Gálvez (Alyah), Cornell John (Dongoro), Lluís Homar (strážce Borg), Paul Naschy (Kufard), Ilario Bisi-Pedro (Aranda), Nicholas Aaron (cukrář), Lolo Herrero (Nacho), Ramata Koite  (Berta), Bárbara Elorrieta (žena v bílém), Ivana Baquero (Esperanza), Roberto Hijón (Said), Abdel Hamid Krim (Abu), Levinson (Moja), Roelkis Bueno (první policista), Santa Morel (dívka v okně), Lam Chuem (drogový boss), Larisa Ganga (šlapka Ula), Francisco Gutiérrez (transvestita), Anna Albiach (bezzubá žena), Zeus (Rottweiler), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (podle imdb.com 1,85:1)

Bonus: Rozhovory, Zvláštní efekty, Z natáčení