Filmag válka film 10. – Ten prokletý obrněný vlak

Na středu 12. března 2008 je oficiálně oznámen další titul z řady FilmagEdice válka – film. Tentokrát nám Řitka video nabízí za 39,– Kč titul Ten prokletý obrněný vlak a nejspíš ho jako obyvkle na pultech najdeme již o den dříve. Podle komentářů na webech údajně docela koukatelný film, beroucí si vzory v Tuctu špinavců, Velkého útěku a filmů podobného ražení.

Akce, napětí, černý humor, rafinované zápletky – to vše zdobí dramatický příběh z druhé světové války, ozdobený celou řadou hereckých hvězd. Legendární italský režisér Enzo G. Castellari (VŮNĚ CIBULE, POSLEDNÍ ŽRALOK, KEOMA) natočil v roce 1977 působivé drama s prvky černého humoru. Pěti zajatcům se během bombardování podaří utéct z vězení pro válečné zločince. Černoch, gangster, zlodějíček, stydlivý Tony a poručík Robert se vydávají na strastiplnou cestu do svobodného Švýcarska. V průběhu série dobrodružných a akcí nabitých událostí odstraní také skupinku Američanů, v domnění, že jde o německou hlídku. A tak pětici svérázných „vojáků“ nezbývá, než dokončit misi, která byla původně svěřena právě Američanům. Mají unést významného jaderného specialistu z vlaku a následně obrněnou mašinu definitivně zlikvidovat. Času je málo a most, na kterém se má vše odehrát, už je téměř za zatáčkou…

Žánr: Akční / válečný / komedie

Země původu: Itálie

Rok vzniku: 1977

Délka: 95 minut

Původní název: Quel maledetto treno blindato / Inglorious Bastards

Světová premiéra: 8. února 1978

Režie: Enzo G. Castellari

Scénář: Sandro Continenza, Sergio Grieco, Franco Marotta, Romano Migliorini, Laura Toscano

Produkce: Roberto Sbarigia

Hudba: Francesco De Masi

Kamera: Giovanni Bergamini

Hrají: Bo Svenson (seržant Yeager), Peter Hooten (Tony), Fred Williamson (Fred), Michael Pergolani (Nick), Jackie Basehart (Berle), Michel Constantin (Veronique), Debra Berger (Nicole), Raimund Harmstorf (Adolf), Ian Bannen (plukovník Buckner), Flavio Andreini, Peter Boom (německý důstojník), Vito Fornari, Manfred Freyberger (německý důstojník ve vlaku), Joshua Sinclair (Marshall), Mike Morris (plukovník Hauser), Donald O’Brien (německý velitel), Gerard Schwarz, Bryan Rostron, Massimo Vanni (příslušník francouzského odporu), Bill Vanders (německý důstojník ve vlaku), Mauro Vestri (Francouz)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 italsky, česky

Titulky: česky

Obraz: 16:9

Bonus: fotogalerie, z naší nabídky