Mirax – Harry Dresden (The Dresden Files) – Season 1 – Disc 1

Mirax se ve středu 30. června 2010 přidává k těm, kteří chrlí nejrůznější série, aby si přitáhli věrné zákazníky. Takže vyšlo 1. DVD 1. sezóny Harry Dresden za 39,- Kč.

Harry Dresden, cynický čaroděj – jediný zaznamenaný v místním telefonním seznamu… Je nejlepším detektivem ve svém oboru. V životě už toho hodně prožil, dopustil se mnohých prohřešků a mnoho jiných se naopak provinilo proti němu. Pomocí své vnitřní síly je schopen postavit se na odpor jakékoliv hrozbě, ať už je pozemského, nebo i nadpřirozeného původu.

V současném Chicagu občas vypomůže policii řešit případy, které jsou na její síly. Jeho rádcem a pomocníkem je duch Bob, který bydlí v lidské lebce.

Proto mu policistka Connie Murphy právě v těchto záhadných případech telefonuje, protože Dresden je specialistou zrovna na takové rébusy.

Dle zahraničních zdrojů TV seriál, pocházející z dílny Sci Fi Channel, vychází z literární předlohy, řazené do urban fantasy, jejímž autorem je Jim Butcher. V současné době má 13 epizod včetně té pilotní, která byla odvysílána jako poslední.

Na disku by měly být 4 epizody.

Žánr: Krimi / Mysteriozní / Fantasy / Akční

Země původu: USA / Kanada

Rok vzniku: 2007

Délka: cca 166 minut

Původní název: The Dresden Files

Světová premiéra: 21. ledna 2007 – USA

Režie: David Carson, Michael Grossman, James A. Contner

Námět: Jim Butcher

Scénář: Robert Hewitt Wolfe, Hans Beimler, Robert Hewitt Wolfe, George Mastras, Hnas Beimler

Produkce: Nicolas Cage, Norman Golightly, Robert Hewitt Wolfe, Morgan Gendel, Jonathan Hackett, David Simkins, Jack Bernstein, Curtis Kheel, Barry M. Schkolnick, Laurence Walsh, Hans Beimler

Hudba: Robert J. Kral

Kamera: Alwyn Kumst, Victor Goss

Střih: Jean Coulombe, Mike Lee, David B. Thompson

Kostýmy: Joanne Hansen

Společnost: Dresden Files Productions / Lions Gate Entertainment / NBC Universal  Television / Saturn Films

Natáčeno: Toronto, Ontario, Kanada

Hrají: Paul Blackthorne (Harry Dresden), Valerie Cruz (poručík Connie Murphyová), Terrence Mann (Bob), Raoul Bhaneja (detektiv Sid Kirmani), Daniel Kash (Justin Morningway), Jonathan Higgins (Colm Dresden), Matthew Knight (maldý Harry Dresden), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, 2.0 česky, 2.0 maďarsky, 2.0 polsky

Titulky: anglicky, maďarsky, rumunsky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: