Codi – Deník 1939 – 1945 – Druhá světová válka (11. díl) – červenec 1940

První středa nového měsíce 7. července 2010 znamená, že vydavatelství Codi posílá na pulty za 49,- Kč další DVD, mapující den po dni největší celosvětový konflikt minulého století – Deník 1939 – 1945 – Druhá světová válka (11. díl) – červenec 1940.

Po kapitulaci Francie se Hitler chystá napadnout Velkou Británii. Ta prakticky nedisponuje pozemními vojsky, které by byly schopny útočníka, pokud se vylodí v dostatečném množství, odrazit. Téžká výzbroj zůstala na plážích u Dunkirku a britští povolanci a domobrana cvičí s dřevěnými maketami pušek. Celá obrana Spojeného království nyní závisí na tom, aby Luftwaffe nezískala vzdušnou převahu, která je podmínkou úspěšného vylodění.

 

Deník 1939 - 1945 - Druhá světová válka 

 

Německá vojska obsazují britské ostrovy v Kanálu La Manche. Britská vláda se rozhoduje neutralizovat francouzské válečné lodi v oranském přístavu z obavy, že je Kriegsmarine využije proti Britům. V odvetu požaduje maršál Petain po Hitlerovi bombardování Gibraltaru.

 

 

 

Luftawaffe však má jiné úkoly – 10. července začíná první fáze letecké Bitvy o Británii. 15. července pronáší Churchill jeden ze svých pověstných rozhlasových projevů v BBC. Hovoří o nebezpečí německé invaze a potvrzuje, že Spojené království se nevzdá. Na projev reaguje o čtyři dny později Hitler, který nabízí Británii jakýsi ponižující mír. Za další tři dny je nabídka oficiálně odmítnuta britským ministrem zahraničí lordem Halifaxem, zatímco neoficiálního odmítnutí se Hitler dočká již za pár hodin po projevu.

 

 

 

Válka pokračuje i v Africe, Pacifiku a v Atlantském oceáně, kde německé ponorky ve stále větším počtu potápějí lodi všech národů, které se snaží zásobovat Velkou Británii. 

 

Menu DVD 

 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Délka: 63 minut (1:04:47)  

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky 

Titulky: žádné  

Obraz: černobílý/barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: z nabídky Codi