Bontonfilm – Mimoni

Společnost Bontonfilm v neděli 26. června 2016 nabízí za 199,- Kč celovečerní spin-off Mimoni. Zpátky na začátek.

Fíha!

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď přináší animovaná komedie Mimoni, která z nich konečně a především zcela zaslouženě dělá hlavní postavy.

mimoni_01

mimoni_02

mimoni_03

mimoni_04

Představte si, že tihleti dobráci od kosti vidí odnepaměti smysl své existence v posluhování tomu největšímu darebákovi široko daleko. Kdykoliv shodou náhod, ke kterým často přispívali oni sami, o svého pána přišli, hned si hledali dalšího. A tak to šlo celá staletí, od Tyranosaura Rexe, přes hraběte Drákulu a císaře Napoleona až do okamžiku, kdy žádného nového nadřízeného najít nedokázali a upadli do hluboké deprese. Tu zvýraznila i skutečnost, že se v onen tragický moment nalézali v zemi věčného sněhu a ledu. Naštěstí se v jejich středu zjevili tři hrdinové – hrdý Kevin, hladový Stuart a lehce vystresovaný Bob. Ti vyrazili do světa, aby všem svým mimoňským kamarádům vrátili smysl života. Štěstěna je zavedla až do Ameriky, na floridský festival zločinců všeho typu, jehož se měla zúčastnit i absolutní královna světového zločinu, Scarlett Odkráglová. „Ta a žádná jiná!“ řekli si Kevin, Stuart a Bob a okamžitě zahořeli touhou začít pro Scarlett pracovat. Sympatie rozhodně nebyly oboustranné, přesto se zlodcera s trefným příjmením rozhodla vyzkoušet jejich schopnosti. Co takhle šlohnout britské korunovační klenoty? A tak se Kevin, Stuart a Bob vydávají do staré dobré Anglie, přičemž zdaleka netuší, že v příštích dnech není v sázce jen to, co bude Alžběta nosit na hlavě, ale také samotná existence jejich živočišného druhu.

Na csfd.cz 64 procent: Lehké zklamání, na celovečerák je to slabé, potenciál Mimoňů stačil vždy jen na krátké a úderné grotesky.

Zadní strana

Žánr: Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný / Sci-fi

Země původu: USA

Rok vzniku: 2015

Původní název: Minions

Světová premiéra: 11. června 2015 – Velká Británie, Londýn

Kinopremiéra v ČR: 25. června 2015

Délka: 87 minut

Režie: Kyle Balda, Pierre Coffin

Scénář: Brian Lynch

Produkce: Janet Healy, Brett Hoffman, Christopher Meledandri, Chris Renaud, Dave Rosenbaum, Robert Taylor

Hudba: Heitor Pereira

Střih: Claire Dodgson

Společnost: Illumination Entertainment

Hlasy v původním znění: Sandra Bullock (Scarlett Overkillová), Jon Hamm (Herb Overkill), Michael Keaton (Walter Nelson), Allison Janney (Madge Nelsonová), Steve Coogan (profesor Flux / strážce Toweru), Jennifer Saunders (královna), Geoffrey Rush (vypravěč), Steve Carell (mladý Gru), Pierre Coffin (Mimoni), Katy Mixon (Tina), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, slovensky, hebrejsky

Titulky: česky, anglicky pro neslyšící, hebrejsky

Obraz: barevný PAL 16:9 (1,85:1, podle imdb.com 1,66:1)

Bonus: Rolničky ve stylu Mimoňů