Filmag válka film 11 – Skřivánek

Filmag v řadě válka nabídne v úterý 18. března 2008 další sovětský film, tentokrát je to Skřivánek – a po předchozích zkušenostech spíše očekávejme cenu 39,– Kč.

Podle skutečné události vzniklo silné filmové drama, popisující sílu a hrdinství několika lidí na pozadí zuřících bojů druhé světové války. Píše se rok 1942 a fašisté zrovna zkoušejí nové protitankové střely. Jako pokusný králík má posloužit zajatý sovětský tankista Ivan se svojí posádkou. Nikdo z nacistů však netuší, co všechno se v hrdinném vojákovi skrývá. Nejenže se mu podaří přelstít německé velitele, ale také geniálním tahem získá tank, se kterým se rozhodne rozpoutat vlastní válku proti nepříteli. Uprostřed nacistické říše se se svým opancéřovaným strojem stává hrdinou a nadějí pro všechny místní lidi, kteří už ani nedoufali v obrat k lepšímu.

Žánr: Válečný
Země původu: SSSR
Rok vzniku: 1964
Délka: 86 min.
Původní název: Žavoronok (Жаворонок)
Režie: Nikita Kurichin, Leonid Menaker
Scénář: Michail Dudin, Sergej Orlov
Produkce: Boris Bykov
Hudba: Jakov Vajsburd
Kamera: Viktor Karasjov, Nikolaj Žilin
Hrají: Vjačeslav Gurenkov, Gennadij Juchtin, Valerij Pogorelcev, Valentin Sulme, Ljudmila Glazova, Ljubov Malinovskaja, Bruno O´Ya, Olev Tinn, Ervin Abel, Heino Mandri, Natalia Fatějeva

Údaje o DVD:

Zvuk:
Dolby Digital 2.0 rusky, česky
Titulky: česky
Obraz: černobílý 4:3
Bonus: fotogalerie, z naší nabídky

E-shop Řitka video, s.r.o.