Europe Production – 4% muž v akci

Vydavatelství Europe Production se v pátek 16. července 2010 přihlásí s příspěvkem do edice Komedie, v níž se objeví film 4% muž v akci za 69,- Kč. Když muži preferují … muže. DVD obsahuje původní kinodabing z 90. let a má digitálně remastrovaný obraz. Jde o nejúspěšnější německou komedii roku 1994.

Hlavním hrdinou této skvělé komedie je mladý a pohledný Axel, kterému dokáže odolat jen málokterá z žen.

 

Axel bydlel u své přítelkyně Dory, do té doby než ho načapala na záchodě s jistou dámou. Záletník tak během několika sekund přišel o trvalý vztah a střechu nad hlavou.

 

Po několika pokusech nastěhovat se do bytu některé z bývalých přítelkyň, skončí souhrou náhod na prahu homosexuálního Waltera a jeho přítele.

 

A tak o jeho přízeň brzy usilují hned dva milenci. Axel je poněkud zneklidněn, nemá totiž nejmenší chuť vyměnit muže za ženy. Mezitím jeho ex-přítelkyně Dora zjišťuje, že je s Axelem těhotná a snaží se ho všemožně najít, avšak bez úspěchu.

  

Axel lituje, že Doru ztratil a chtěl by se k ní vrátit. Ještě mu zbývá několik věcí u ní v bytě a tak se spolu s druhým homosexuálem Norbertem pro ně staví. Norbert si však návštěvu bytu vyloží po svém a svlékne se do naha, aniž by o tom měl Axel tušení.

  

Do celé této situace dorazí Axelova ex-přítelkyně Dora, která je oba zastihne „in flagranti". Axel jí přísahá, že s ním nic neměl a dozvídá se o jejím těhotenství.

  

Axel se nastěhuje zpátky k Doře a vezmou se. Avšak od doby, co se její těhotenské břicho zvětšuje, není schopen s Dorou spát. Mezitím potkává v parku dívku z dávných dob a starý záletník je zpátky….

  

Scénář filmu vychází ze slavného komiksu „Pretty baby" a „Der bewegte Mann" od Ralfa Königa. Film se v Německu stal megahitem a s návštěvou více jak 6,5 miliónů diváků předčil tehdejší hity americké produkce, jako byl Lví Král či Forrest Gump.

 

 

 

V hlavní roli zazářil tehdy začínající Til Schweger. Tato role mu přinesla obrovskou popularitu nejen v Německu. U nás je Til Schweger známý především z filmů: Klepání na nebeskou bránu, Formule, Král Artuš či velmi úspěšní Hanební pancharti.

 

Hodnocení mezi 60 až 70 procenty: Začátek Tilovi velké kariéry v zábavné německé variantě "buranských" komedií.

Žánr: Komedie

Země původu: Německo

Rok vzniku: 1994

Délka: 90 minut

Původní název: Der bewegte Mann

Světová premiéra: 6. října 1994 – Německo

Premiéra v ČR: 2. března 1995

Režie: Sönke Wortmann

Námět: Ralf König (komiksy "Der bewegte Mann" a "Pretty Baby")

Scénář: Sönke Wortmann

Produkce: Bernd Eichinger, Harald Kügler, Martin Moszkowicz, Elvira Senft, Molly von Fürstenberg

Hudba: Torsten Breuer

Kamera: Gernot Roll

Střih: Ueli Christen

Kostýmy: Katharina von Martius

Masky: Gemma Planchadell

Dekorace: Josep Rosell

Efekty: Adolfo Vila

Společnost: Neue Constantin Film / Olga Film GmbH / Westdeutscher Rundfunk

Natáčeno: Cologne, North Rhine – Westphalia, Německo / USA

Hrají: Til Schweiger (Axel Feldheim), Joachim Król (Norbert Brommer), Katja Riemann (Doro Feldheimová), Rufus Beck (Walter aka ‚Waltraut‘), Armin Rohde (Metzger), Nico van der Knaap (Fränzchen), Antonia Lang (Elke Schmittová), Martina Gedeck (Jutta), Judith Reinartz (Claudia), Kai Wiesinger (Gunnar), Horst Scheel (Günter), Christof Wackernagel (Rüdiger), Martin Armknecht (Lutz), Heinrich Schafmeister (Klaus Dieter), Helmut Buchel (Dirk), Monty Arnold (Monty), Hans Peter Reutter (Dr. Bertie), Heinz Baumeister (Else), Ludger Burmann (trenér), Leonard Lansink (okouzlující Jeanie), Manuela Riva (noční zdravotní sestra), Hedi Kriegeskotte (matka v nemocnici), Chantal Wood (zdravotní sestra), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 1.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9 (podle imdb.com 1,85:1)

Bonus: Trailer, Fotogalerie