BRICKBOX DIGITAL MEDIA s. r. o.

Před nedlouhým časem jsme informovali o vydání staršího českého titulu Bláznova kronika, který v podobě exkluzivní dvoudiskové edice nabízí společnost Filmexport Home Video. Při tvorbě upoutávky jsme ovšem museli použít všemožný dostupný obrazový materiál (a ať se to komu líbí či ne, warez je občas bohatou zásobárnou). Nyní se nám ale do rukou dostaly podklady poněkud kvalitnější. Tisková zpráva společnosti Brickbox Digital Media se zabývá restaurováním obrazu pro toto vydání… 

Slavný film Karla Zemana ,,Bláznova kronika" kompletně zrestaurován týmem společnosti BRICKBOX DIGITAL MEDIA s. r. o.

Menu DVD 

Bláznova kronika, hořce úsměvný dobrodružný příběh v osobitě stylizovaném výtvarném pojetí, který je jedním ze slavných děl šedesátých let, zažil oživení rukou týmu společnosti BRICKBOX DIGITAL MEDIA s. r. o. Restaurátorský tým se zaměřil na odstranění nedostatků způsobených především stářím filmu a připravil tak pro distributorskou společnost FILMEXPORT HOME VIDEO s. r. o. dvoudiskovou edici, která nabízí divákům zajímavou podívanou s řadou bonusů.

Ukázka oprav obrazu 

Bláznova kronika je jedním z titulů, který vyžadoval ze strany restaurátorského týmu společnosti BRICKBOX DIGITAL MEDIA s. r. o. opravdu speciální péči v délce trvání téměř 3 týdnů. Z hlediska obrazového restoringu bylo nutné odstranit z filmu nečistoty a filmové vady, dokreslit některé framy (snímky) a stabilizovat obraz. Jednalo se především o vady způsobené stářím a tedy i o materiály, které byly v době natáčení použity. Restaurátorské práce zvukového oddělení spočívaly především v korekci šumu, odstraňování praskání a lupanců a v opravách zvukových výpadků. 

Ukázka oprav obrazu 

První disk nabízí kromě samotného filmu v obrazovém formátu 16:9, také čtvrthodinovou reportáž ,,Bez pasu a bez víza z Kudlova do San Franciska", která vznikla během režisérovy cesty na mezinárodní festival, z něhož si Bláznova kronika odvezla dvě ceny za nejlepší film a režii. Na druhém disku je pro diváky připravena řada dalších bonusů včetně vzpomínek herců a režisérovy dcery Ludmily Zemanové, unikátní fotogalerie a textové biografie. Oba disky jsou vybaveny českou zvukovou verzí Dolby Digital 2.0 a vedle anglických titulků obsahuje i české titulky pro neslyšící. 

Ukázka oprav obrazu 

Příběh se odehrává v Čechách v době třicetileté války. V rukou vojenských verbířů skončí vesnický mládenec Petr, který sice dostane vojenský kabát, ale vzápětí se mu povede utéct. Spolu s královským verbířem Matějem však padne do zajetí nepřátelského vojska. Karel Zeman použil v tomto snímku technik animovaného i hraného filmu, které ve specifickém spojení vytvořily novou kvalitu i rukopis, který je nezaměnitelný a oslovuje i dnešní diváky.  

O BRICKBOX DIGITAL MEDIA s. r. o.  

BRICKBOX DIGITAL MEDIA s. r. o. je vedoucím poskytovatelem služeb spojených se zpracováváním a následnou výrobou optických a digitálních médií ve střední a východní Evropě. Poskytuje široké spektrum služeb pokrývajících celý životní cyklus výrobku – od obsahového managementu a zpracování až po výrobu optického média, distribuci, nové zabalení a recyklaci. 

V oblasti restaurování filmu získala za svou působnost tato společnost již mnoho zkušeností a důkazem toho je i její nedávný restaurátorský úspěch hororových klasik s názvem Suspiria (u nás o titulu tady) a Day of the Dead (u nás o titulu tady).