North Video – Král dinosaurů 21. DVD

North Video ve čtvrtek 22. července 2010 přináší za 69,- Kč dvacáté první pokračování série Král dinosaurů s novými, u nás dosud neuvedenými epizodami. I toto DVD bude vybaveno bonusem – další částí Dinopexesa a Dinokvarteta uvnitř obalu. Sbírku tentokrát obohatí hrací karty Dinokvarteta a s nimi Parasaurolophus, Saichania, Piatnitzkysaurus a Apatosaurus. Jedině D-Team může zachránit dinosaury na kartičkách!

Max, Rex a Zoe jsou skupinou přátel známou jako D-Tým. Jediné na co myslí je přátelství a zábava, to se však zmení v okamžiku, když v lese najdou tři fosílie a přitom se jim podaří pomocí záhadných karet oživit dinosaura.

 

Dřív, než si to stačí uvědomit, je D-Tým vyslán na záchranu prehistorických dinosaurů, kteří jsou věznění v podobě karet tajemnou organizací Alpha Gang. Skupina, která posbírá všechny karty jako první, se stane králem dinosaurů. Neuvěřitelné příhody s prehistorickými dinosaury mohou začít!

 

 

 

 

 

Při svém putování za dinosaury jsou naši přátelé napadeni medvědem. Zoufalý zápas uvolní kamennou lavinu, která zavalí Zoe. Při jejím vyprošťování Maxovi a Rexovi pomáhá i Alpha Gang. Společná cesta je pak vede do starověké Persie, kde naleznou tajemnou jeskynní sluj. Když se její vchod podaří uvolnit, setkají se tu s arabskou princeznou Zarou vězněnou čtyřiceti loupežníky. Aktivovaného Isisaura, s jehož pomocí chtějí princeznu osvobodit, Zara považuje za džina, který vystoupil z kouzelné lampy. 

 

DVD obsahuje 3 epizody:

 

65. Dinosauři, nindžové a medvědi! Šmankote! (Dinosaurs, Ninjas and Bears! Oh My! / パパが家康!?) – 20:59 – 18. května 2008 – ?

66. Není šógun jako šógun (There’s No Business Like Shogun Business / 天下分け目の恐竜合戦!) – 20:57 – 5. května 2008 – Tuojiangosaurus

67. Třicet devět loupežníků (The 39 Thieves / ランプの精は大恐竜!?) – 20:58 – 1. června 2008 – Isisaurus

 

Zadní strana obalu 

 

Žánr: Animovaný

Země původu: Japonsko

Rok vzniku: 2007

Délka: 79 epizod po cca 22 minutách

Původní název: Dinosaur King / Kodai Ōja Kyōryū Kingu / 古代王者 恐竜キング Dキッズアドベンチャー

Režie: Katsuyoshi Yatabe

Koncept: Kenji Sugano (Sega)

Postavy: Masayuki Hiraoka

Dohled: Yasushi Hirano, Masakazu Hishida

Umělecká režie: Toshihisa Koyama, Yukiko Ogawa

CGI režie: Kiichiro Inoue

Produkce: Kenichi Kawamoto (NagoyaTV), Teruaki Mimatsu (ADK), Youichi Watanabe (Sunrise), Shinji Maio (Sega), Hidetaka Ikuta (ADK), Hisaya Nozaki (NagoyaTV), Masayuki Ozaki (Sunrise)

Hudba: Yuko Fukushima

Kamera: Takashi Suehiro

Zvuk: Wataru Idachi

Střih: Kumiko Sakamoto

Společnost: Asatsu DK / Nagoya Broadcasting Network / Sega / Sunrise

Údaje o DVD:

 

Délka: 60 minut (62:54)

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky   

Titulky: žádné  

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: Nejen pro nejmenší, Dinokvarteto