DVD HIT – Dokonalost mysli

Pokračujeme v mapování plánovaných titulů InterSonicu za 59,- Kč s neznámým termínem vydání. V balení DVD HIT jako příspěvek Světa katastrog s číslem 13 má vyjít DVD Dokonalost mysli. Akční thriller o přísně tajné zbrani, uprchlých telepatech a speciálním agentovi, který je má zastavit dřív než dojde ke katastrofě. V mládí byli sourozenci Jerry a Silvia kvůli svým telepatickým schopnostem zneužiti v tajném výzkumném projektu. Dokáží svého nadání využít, když půjde o život? Na pultech od pátku 6. srpna 2010

V roce 1979 začal Sovětský svaz pracovat na přísně tajném výzkumném projektu, jehož cílem bylo vytvořit člověka s mocnými telepatickými a telekinetickými schopnostmi, kterého by bylo možno využít pro vojenské účely jako zbraň hromadného ničení. Jedním z pokusných objektů se stal také malý Jerry Cheminsky a jeho sestra Silvia, kteří žili se svým otcem v chudém domku kdesi v Bulharsku. Jedné noci k nim vtrhlo komando, otce bez milosti zastřelili a unesli obě malé děti, u nichž se projevily známky telepatických a telekinetických schopností.

O několik let později je americké komando pod vedením zkušeného Evana Minka pověřeno úkolem proniknout do přísně střežené laboratoře v bulharských horách a ukrást dokumentaci projektu. Plán selže a komando je obklíčeno sovětskými jednotkami. Mink je jediný komu se podaří přežít, je však nucen zůstat inkognito ve východním bloku.

V roce 2000 už jsou naživu poslední dvě pokusné osoby. Jerry a jeho sestra Silvia, kteří však byli během projektu od sebe odděleni. Jejich schopnosti telepatie a telekineze dosáhly opravdu úžasné síly. Během jednoho z tréninků Jerry zjistí, že v budoucnosti budou jeho mysl a schopnosti zneužity jako zbraň. Rozhodne se uprchnout a najít svou sestru. Jeho únik z utajené vojenské laboratoře v přísně střežené výzkumné oblasti vyvolá mezi odpovídajícími místy paniku.

 

CIA i KGB rozpoutají štvanici ve snaze dopadnout "odjištěné" lidské zbraně dřív než v pomstě rozpoutají peklo. Zahořklý Mink, který stále žije ve východním bloku, je znovu kontaktován svými nadřízenými a zasvěcen do tajné operace s tím, že pokud se mu podaří splnit úkol, dostane možnost vrátit se zpátky do Spojených států. Jeho úkolem není nic menšího než najít Jerryho a Silvii dřív než Rusové a dodat je nadřízeným nebo, pokud to nebude možné, je zabít.

S pomocí zbraňového experta Hanse Martina a parapsycholožky Jules Stentonové pronásleduje Mink prchající dvojici, která je nucena stále častěji využívat svých schopností, aby tak dobrého stopaře, jakým Mink stále je, setřásla. Evan však brzy zjistí, že za jeho úkolem se skrývá mnohem víc, než mu nadřízení prozradili, a jeho už tak velká nenávist k bývalému nadřízenému Rojackovi je znovu posílena. Navíc se postupně mění jeho vztah k prchající dvojici. Dokáže dokončit svou misi nebo se nakonec přidá na jejich stranu a pokusí se je zachránit?

Sotva 30 procent v zahraničí, u nás dokonce jen 11: Trrrrrrrrr… Bum bum, prásk, pic ric… Au, to bolelo. „Výkony" herců snad lze omluvit tím, že nemohli rozumět anglickým pokynům „režiséra". Své role odříkávají foneticky a dozajista nechápou, co vypráví. A zvláštní efekty? Ty rozhodně (ne)jsou zvláštní… Několik překrásných kostelů a klášterů – a to je vše, přátelé.

Zadní strana obalu 

Žánr: Akční / Sci-fi / Thriller

Země původu: USA

Rok vzniku: 2000

Délka: 96 minut

Původní název: Mindstorm / Project: Human Weapon

Režie: Mitchell Cox

Námět: Phillip J. Roth (povídka)

Scénář: Terri Neish, Patrick Phillips, Phillip J. Roth

Produkce: Jeffery Beach, Melanie J. Elin, James Hollensteiner, Thomas J. Niedermeyer Jr., Phillip J. Roth, T. J. Sakasegawa, Richard Smith, Plamen Voynovsky, John Lee Whitener

Hudba: Scott Clausen

Kamera: Todd Barron

Střih: Ken Peters

Kostýmy: Boryana Semerdjieva

Společnost: United Film Organization / Mind Hunt Productions

Natáčeno: Sofia, Bulharsko

Hrají: Judge Reinhold (Evan Mink), Victor Browne (Jerry Cheminsky), William Zabka (Rojack), Rositza Chorbadjiska (Silvia Cheminsky), Jochen Nickel (Hans Martina), Stela Prokopieva (Jules Dentonová), Julian Vergov (Preznev), Valentin Ganev (Dr. Skovak Janko), Andrei Batashov (David), Ivan Balsamagiev (vůdce cikánů), Milen Vangelov (Vladimir Cheminsky), Antoaneta Dobreva (Maria Chaminsky), Velizar Binev (Josef), Zlatko Zlatkov (Yuri), Lubomir Vulchev (otec), Iskra Angelova (matka), Vladimir Kolev (ruský seržant), Plamen Manassiev (velitel ruského komanda), Maxim Gentchev (člen ruského komanda), Daniel Tzotchev (ruský kapitán), Simeon Vladov (voják MC-130), Ivaylo Geraskov (voják), Hristo Shopov (bulharský důstojník), Rossen Penchev (šéf kasina), Stefan Shterev (ochranka v laboratoři), Velimir Velev (pilot Jaku-40), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 4:3

Bonus: trailery