DVD HIT – V Číně jedí psy

Zatím poslední známý titul InterSonicu za 59,- Kč v balení DVD HIT bude v řadě Svět komedie s číslem 9 a neznámým datem vydání film V Číně jedí psy. Nic není dobré něbo špatné, o všem rozhoduješ jen ty sám! Na pultech v prodeji od středy 4. srpna 2010.   

Jak naplánovat přepadení vozu převážejícího z bank peníze? Že nevíte? Nevadí, podívejte se na tento film, založený na skutečných událostech, a uvidíte. Prequelem příběhu je film Starouši na plný plyn.

 

Arvid žije spořádaným, ale velmi nudným životem. Pro jeho manželku Hanne je právě toto důvodem k rozchodu. Jednoho dne se však Arvid stane svědkem vyloupení banky, využije příležitosti, zneškodní zloděje a předá ho spravedlnosti.

 

Arvida po jeho hrdinském činu navštíví neznámá žena Astrid, která předstírá, že je lupičovou manželkou. Objasní Arvidovi důvod loupeže – se svým mužem se k tomuto kroku odhodlali, aby mohli zaplatit za umělé oplodnění a mít tak konečně vytoužené dítě.

 

A tak Arvid zkontaktuje svého bratra Haralda, restauratéra a kriminálníka. Společně s Haroldovými kuchaři Peterem a Martinem zorganizují přepadení vozu převážejícího peníze z bank. Arvid plánuje dát peníze z loupeže Astrid a jejímu manželovi, aby se tak zbavil vlastní viny. Tento důvod je ještě podporován filozofií jeho bratra Harolda: "Nic není dobré nebo špatné, o tom rozhoduješ ty sám. V Číně není špatné sníst psa."

Celá operace skončí zcela jinak, než plánovali. Následující události Arvida donutí změnit pohled na svět…

Severská kinematografie dokáže překvapovat, přes 70 procent: Geniální suchý humor, nepředvídatelný děj, nečekaně drsné scény a solidní hlášky, které určitě nesednou každému.

Žánr: Komedie / Akční / Krimi

Země původu: Dánsko

Rok vzniku: 1999

Délka: 91 minut

Původní název: I Kina spiser de hunde

Světová premiéra: 10. září 1999 – Dánsko

Kinopremiéra v ČR: 15. března 2001

Režie: Lasse Spang Olsen

Scénář: Anders Thomas Jensen

Produkce: Michael Brask, Sten Herdel

Hudba: George Keller

Kamera: Morten Søborg

Střih: Lasse Spang Olsen

Společnost: Steen Herdel Filmproduktion / Scanbox Entertainment / TV2 Danmark

Natáčeno: Café Langebro, Islands Brygge, Copenhagen, Dánsko / Flyvestation Værløse, Værløse, Sjælland, Dánsko

Hrají: Kim Bodnia (Harald), Dejan Cukic (Arvid), Nikolaj Lie Kaas (Martin), Tomas Villum Jensen (Peter), Peter Gantzler (Franz), Trine Dyrholm (Hanne), Line Kruse (Astrid), Brian Patterson (Vuk), Søren Sætter-Lassen (Henning), Lester Wiese (Richard), Jesper Christensen (barman), Lasse Lunderskov (Jørgen), Preben Harris (Erling), Slavko Labovic (Ratko), Zarko Labovic (strýc), Vasilije Bojicic (strýc), Vojkan Fatic (strýc), Nikola Labovic (strýc), Milutin Garevic (strýc), Anna-Britt Mathiasen (Gunna), Martin Spang Olsen (Preben), a další

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital dánsky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný (podle imdb.com 1,85:1)

Bonus: