Codi – Řím – Vzestup a pád impéria 3 – Caesar

Vydavatelství Codi v úterý 3. srpna 2010 pokračuje ve vydávání luxusně baleného dokumentu z dílny History Channel, na pulty dorazí třetí disk ze třináctidílné série o historii Říma. Pokud znáte postavu Gaia Iulia jen jako poněkud humornou postavu z příhod Asterixe a Obelixe, v nichž jeho vojska pravidelně dostávají na budku, máte možnost si opravit mínění. Obálka nese název Řím – Vzestup a pád impéria 3 – Caesar, prodejní cena 99,- Kč

Píše se rok 60 před Kristem. Vojenští velitelé, konzulové a prefekti s nadměrnou pravomocí, a peníze korumpují Římskou republiku. Říše je rozjitřená občanskou válkou, v ulicích bují násilí a vraždy.

 

Řím - vzestup a pád impéria 

 

Julius Caesar, toužící po slávě a poctách, zahájil deset let trvající brutální vojenské tažení, jehož cílem je anexe Galie, kde chce získat bohatství a vybudovat svou dobrou pověst. Jeho soupeři z řad římské aristokracie se snaží ho zastavit, ale Caesar je vynikající manipulátor. Propaganda a skvělá vítězství nad krvežíznivými barbary uvádí veřejnost v nadšení.

 

Obrazovka z DVD 

 

V roce 49 před Kristem překračuje řeku Rubikon s úmyslem nárokovat si postavení hlavy Říma. To zažehne novou občanskou válku, která jej postaví proti Pompeiovi Velikému a republice zvoní umíráček. 

 

Obrazovka z DVD 

 

Žánr: Dokument / Historický / Válečný

Země původu: USA

Rok vzniku: 2008

Původní název: Rome – Rise And Fall of an Empir – Julius Cesar 

Světová premiéra: 4. srpna 2008

Délka: 45 minut (44:38)

Režie: Nick Gardner 

Scénář: Carrie Gardner, Kate Youngdahl 

Produkce: Char Gardner, Robert H. Gardner

Kamera: Nick Gardner

Střih: Jovita Groblyte 

Společnost: Gardner Films / A&E Television Networks / History Channel

Natáčeno: Litva

Hrají: Leif Anders (vypravěč)

 

Menu DVD 

 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3 (ve skutečnosti 1,78:1)  

Bonus: z nabídky Codi