Magic Box – Pohádky pro Emu

Ve středu 22. března 2017 společnost Magic Box nabídne za 299,- Kč i domácího zástupce, film Pohádky pro Emu. Nikdy není pozdě na lásku!

Petr Miller pracuje již řadu let pro imigrační úřad v Londýně. Zaběhaný rytmus jeho života jednoho dne přeruší podivný telefonát z Prahy. V nemocnici leží po autonehodě svobodná matka, která ho v případě nouze uvedla jako opatrovníka svého dítěte. Ema je totiž jeho dcera. Petr je naprosto šokován. Musí jít o nějaký omyl. Nemá děti a ani netouží je mít. Přesto nedokáže nad situací jen tak mávnout rukou. Co když je Ema opravdu jeho dcera a on je její jediná šance, jak se vyhnout dětskému domovu? Chlapovi, který byl do padesáti let zvyklý žít sám a rozhodně si nechce komplikovat život emocemi, převrátí soužití s osmiletou holčičkou život doslova vzhůru nohama. A navíc je mu v patách nesmlouvavá sociální pracovnice, a tak Petr musí učinit zásadní rozhodnutí: Pokud se chce stát právoplatným rodičem, je nutné najít pro Emu matku! Ve stejné chvíli se seznamuje s Marií, která podobně jako Petr žije pro svou práci a téměř ztratila naději na to, že ji potkají obyčejné radosti života. Marie se rozhodne oběma pomoci. Je třeba nemilosrdné úřednici předložit uvěřitelnou historku. Začíná hra na lásku… Ale jak skončí? I zázraky se občas dějí.

Na csfd.cz 77 %: Nečekaný poklad v domácí tvorbě, který chytí za srdíčko.

Žánr: Romantický / Komedie

Země původu: Česká republika

Rok vzniku: 2016

Délka: 108 minut

Kinopremiéra v ČR: 3. listopadu 2016

Režie: Rudolf Havlík

Pomocná režie: David Jančar

Scénář: Rudolf Havlík

Produkce: Dana Voláková, Michaela Flenerová, Michal Šabršula, Marek Hoffmann, Dalibor Lipský

Vedoucí výpravy: Jan Hoffmann

Hudba: Ondřej Konvička

Kamera: Václav Tlapák

Střih: Boris Machytka

Zvuk: Martin Ženíšek

Kostýmy: Jana Konečná

Masky: Nevena Thielová

Společnost: Fénix Film / LS Film Productions s.r.o.

Hrají: Anna Geislerová (Marie Urbanová), Ondřej Vetchý (Petr Miller), Ema Švábenská (Ema Pospíšilová), Vilma Cibulková (Nosková), Anna Polívková (Klára), Oldřich Vlach (Jan Miller), Marek Taclík (David Miller), Jiří Dvořák (Jiří), Jana Bernášková (Magda), Petr Čtvrtníček (kuchař), Věra Křesadlová (matka Marie), Andrea Hoffmannová (MUDr. Sojková), Nela Řehořová (Veronika), Anna Šabršulová (Jasmína), Rebeka Vetchá (Rebeka), Vladimíra Krčková (Koutná), Chieloka Nwokolo (imigrační úřednice), Joe Riley (imigrační úředník), Michal Šabršula, Jakub Volák, Kateřina Konečná, Miloslav Šmídmajer, Pavlína Šmídmajerová, Jitka Randárová, Barbora Zapletalová, Daniel Krejbich, Alessio Cialdi, Marie Jansová, Jindřich Knejfl, Ladislav Hampl, Barbora Mudrová, Michal Drážďanský, Petra Bučková, Martina Šmuková, Beata Greneche-Král’ová, Daniel Pešek, Hedvika Pešková, Roman Talman, Jan Sedláček, Lucie Dušková, Lucie Jiskrová, Stanislav Mrva, Václav Tobrman, Anna Kašáková, Magdalena Malinová, Michal Liška, Martin Chroust, Radim Petřina, Helena Otrubová, Viktorka Čermáková, Kristián Otruba, Dominika Skolilová, Filip Skolil, Martin Radosta, Johana Jaklová, Emma Rudovská, Justína Drábková, Kühnův dětský pěvecký sbor, Eliška Toperczerová, a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1, 2.0 česky

Titulky: česky pro sluchově postižené

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: trailer, teasery