Bontonfilm – Seznamte se s Davem

Bontonfilm obdobně jako konkurence rozčlenil vydávané tituly do různých edic a velikostí obalů. V pravidelném rytmu se teď dvakrát týdně v té levnější řadě objevují klasické pošetky, další z nich bude ve čtvrtek 29. července 2010 obsahovat film Seznamte se s Davem za 69,- Kč. Jeho vnitřní svět je vesmírně bohatý.

Joshovi je dvanáct a je vášnivým astronomem amatérem. Jednoho večera na nebi objeví rychle se přibližující malý meteorit, který nakonec skončí v jeho akváriu mezi rybičkami. To Josh ještě ale netuší, že tohle je jen začátek.

 

Za několik dní totiž na Zemi přistává vesmírná raketa s mimozemskou posádkou, která má pomocí onoho meteoritu odčerpat všechnu pozemskou vodu, aby zachránila svojí planetu. Raketa je Dave Ming Chang – zvenku vypadá jako obyčejný pozemšťan, který nevybočuje z řady newyorských obyvatel ani kvůli své nemotornosti, stydlivosti, ani kvůli svému poněkud výstřednímu oblečení. Ve skutečnosti je to ta nejdokonalejší mimozemská loď, jakou kdy svět spatřil. Její posádku tvoří stovka mrňavých astronautů a jeden stejně mrňavý kapitán Dave. Vydali se na misi na Zemi, aby zachránili svou domovskou planetu.

 

Po přistání se Dave musí naučit pořádně chodit, ale sotva se mu to podaří, srazí ho auto, které řídí Joshova potrhlá matka – malířka se sklonem zamilovávat se do opravdu podivných chlapíků. Zamiluje se i Dave a velmi rychle se přesvědčí o pohostinnosti naší planety. I ostatní členové posádky si brzy uvědomí, že by bylo strašné Zemi zničit, jenže druhému důstojníkovi pozemšťané k srdci zrovna nepřirostli, a tak nevidí důvod, proč naši planetu nevyužít k záchraně té vlastní.

 

Zatímco druhý důstojník chystá převrat, Dave se musí vypořádat se dvěma všetečnými policisty, kteří na rozdíl od svých šéfů tuší, že tady by na ně mohl číhat kolosální objev.

Nikde přes 50 procent: U téhle taškařice se budou bavit nejspíš jen malé děti. Starší diváci budou úpěnlivě prosit o konec. Murphy už na dobrou komedii prostě nemá. Alespoň že tentokrát není v převleku za tlustou černošku, profesora či bůhvíjakou jinou ohavu.

Žánr: Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Romantický / Sci-fi

Země původu: USA

Rok vzniku: 2008

Délka: 87 minut

Původní název: Meet Dave

Světová premiéra: 11. července 2008 – USA

Režie: Brian Robbins

Scénář: Rob Greenberg, Bill Corbett

Produkce: Jon Berg, David T. Friendly, Thomas M. Hammel, Todd Komarnicki, Lars P. Winther

Hudba: John Debney

Kamera: J. Clark Mathis

Střih: Ned Bastille

Kostýmy: Ruth E. Carter

Společnost: Twentieth Century Fox Film Corporation / Regency Enterprises / Friendly Films / Guy Walks into a Bar Productions / Deep River Productions

Natáčeno: Los Angeles, Kalifornie, USA / Madison Square Park, Manhattan, New York City, New York, USA / New York City, New York, USA / Pasadena, Kalifornie, USA

Hrají: Eddie Murphy (Dave Ming Cheng/kapitán), Elizabeth Banks (Gina Morrisonová), Gabrielle Union (Číslo 3 – důstojnice pro kulturu), Scott Caan (důstojník Dooley), Ed Helms (Číslo 2 – druhý velitel), Kevin Hart (Číslo 17), Mike O’Malley (důstojník Knox), Pat Kilbane (Číslo 4 – bezpečnostní důstojník), Judah Friedlander (inženýr), Marc Blucas (Mark Rhodes), Jim Turner (doktor), Austyn Myers (Josh Morrison), Adam Tomei (Číslo 35), Brian Huskey (poručík pravá ruka), Shawn Christian (poručík levá ruka), Rob Moran (lékař na pohotovosti), Jane Bradbury (Číslo 81), Brad Wilson (poručík pravá noha), Miguel A. Núñez Jr. (hřmotný člen posádky), John Gatins (letecký dispečer), Nick Berman (mladý rváč), Smith Cho (poručík levá noha), Yung-I-Chang (jablečný génius), David Goldsmith (poručík hýždě), Paul Scheer (poručík čéška), James M. Connor (ředitel), a další

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky, polsky, španělsky

Titulky: česky, anglicky, španělsky, arabsky, řecky, maďarsky, hebrejsky, islandsky, polsky

Obraz: barevný PAL 16:9 (podle imdb.com 1,85:1)

Bonus: Nepovedené záběry, Vynechané scény, Alternativní závěr, Z natáčení filmu Seznamte se s Davem, Zpovědi členů štábu, Fox movie channel uvádí: – Život po filmové škole s režisérem Brianem Robbinsem – Výroba scény – Světová premiéra