Eusebius – Nestyda

Jak jsem se snažil upozornit jinde, český film aby člověk na pultech lupou hledal. Jedním z nemnoha bude další titul z vydavatelství Eusebius v pátek 30. července 2010, kdy vyjde další z novějších komedií Nestyda za 49,- Kč, natočená podle bestselleru Michala Viewegha Povídky o manželství a sexu.

Oskar by měl být podle všech předpokladů šťastný. Jako milovaný manžel, starostlivý otec a populární moderátor televizní předpovědi počasí drží v ruce všechny trumfy úspěšného muže v nejlepších letech. Kde je problém?

 

Oskar začíná ztrácet hlavu. Hnán neurotickým strachem, že mu život bez opravdové lásky utíká mezi prsty, opouští svoji ženu kvůli mladé milence s dokonale plnou postavou a úplně prázdnou hlavou.

 

 

 

Je snad tohle láska?

 

Na cestě z extrému do extrému se pak Oskar zaplétá se slavnou zpěvačkou Norou, která je sice krásná, inteligentní a jemná, leč poněkud v nejlepších letech.

 

Oskar je opilý svobodou a jeho život se mění v divokou jízdu ztřeštěných situací…

Obrazovka z DVD 

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD 

Jak už to tak u našich novodobých filmů bývá, hodnocení málo přes 50 a rozporuplné reakce: V podstatě to o ničem není, spousta děje tam jakoby chybí, zjevná absence pointy, přesto se kouká na Nestydu docela příjemně. Na jednoho z našich kdysi nejtalentovanějších režisérů ale slabé. Macháček konečně zase hraje to, co mu sedí nejvíc – přiblblého vola. Obdivuhodně nudný film, příliš es škodí. Jak by řekla teta Kateřina – mnoho zajíců, myslivcova smrt. Čím větší reklama před uvedením do kin, tím horší výsledek. Hřebejk nám zkrátka ztroškovatěl.

Žánr: Komedie

Země původu: Česká republika

Rok vzniku: 2008

Délka: 83 minut (1:22:28)

Kinopremiéra v ČR: 9. října 2008

Režie: Jan Hřebejk

Pomocná režie: David Jančar

Námět: Michal Viewegh (kniha Povídky o manželství a o sexu)

Scénář: Jan Hřebejk, Jiří Macháček, Michal Viewegh

Produkce: Rudolf Biermann, Tomáš Hoffman, Pavel Čechák

Kamera: Jan Malíř

Střih: Vladimír Barák

Kostýmy: Katarina Bieliková

Masky: Zdeněk Klika

Architekt: Milan Býček

Zvuk: Rober Dufek

Společnost: Falcon

Hrají: Jiří Macháček (Oskar), Nina Divíšková (Marta, matka Oskara), Pavel Landovský (Bedřich, otec Oskara), Emília Vašáryová (zpěvačka Nora), Pavel Liška (Matěj, pracovník v ZOO), Simona Babčáková (Zuzana, manželka Oskara), Roman Luknár (syn Nory), Vladimír Hajdu (syn Nory), Éva Kerekes (Kočička), Karel Gott, Hana Hegerová, Kryštof Mucha (Robert), Martina Krátká (Simona), Vojta Husa (Jakub), Viktoria Fjodorova (Terezka), Marie Látová (Marie), Miloš Pokorný (rozhlasový moderátor), Roman Ondráček (rozhlasový moderátor), Petr Kracík (vedoucí v TV7), Hana Seidlová (barmanka), Karla Mráčková (Rosnička), Petra Voláková (Rosnička), Adam Holý (fotograf), Renata Vajdáková (Matějova žena), Lukáš Příkazký (policista), Štefan Capko (policista), Tomáš Hanák (Sklepák), Jiří Fero Burda (Sklepák), Jiří Gajdošík (ředitel Le Palais), Ester Janečková, Halina Pawlovská, Přemek Podlaha, Milan Šteindler, Petr Čtvrtníček, Michal Viewegh, Martin Reiner, Vica Kerekes, a další

Menu DVD 

Údaje o DVD:

 Výběr kapitol

Zvuk: Dolby Digital 5.1 česky

Titulky: anglicky, česky pro neslyšící

 

Titulky 

 

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9 (2,35:1)

Bonus: teasery (Šlehačka, Postel), trailer, fotogalerie, vychází na DVD, Bioscop uvádí v kinech  

Bonusy