DVD HIT+ – Lolita

V úterý po Velikonocích, 25. března 2008, vyjde v edici DVD Hit+ film Lolita. Za 49,- Kč bude k dostání remake – verze z roku 1997. Natočeno podle slavného románu Vladimira Vladimiroviče Nabokova, který v době vydání (1955) vzbudil velké pohoršení a diskuse.

 

Život francouzského spisovatele Humberta Humberta osudově poznamenala láska, kterou jako kluk zahořel ke čtrnáctileté kamarádce Annabel. Dívka totiž zemřela na tyfus a on od té doby svou ztracenou dětskou lásku marně hledal.

 

Píše se rok 1947 a čtyřicetiletý anglický profesor Humbert Humbert přijíždí do USA učit na univerzitě. Když si pronajímá pokoj v domě vdovy Charlotte Hazeové, spatří v zahradě majitelčinu dvanáctiletou dceru Dolores, které matka říká zkráceně Lolita nebo Lo. Zjišťuje, že potkal svou osudovou lásku a je ochoten udělat vše proto, aby byl Lolitě stále nablízku.Využije lásky Lolitiny matky, a přestože ji nesnáší, ožení se s ní. Je jasné, že jen proto, aby mohl být stále s Lolitou. Žena však krátce po svatbě objeví Humbertův deník a pochopí pravdu. Vyčte manželovi pokrytectví a v afektu vyběhne před dům, kde se vrhne pod projíždějící auto.

 

Humbert Lolitě zatají smrt matky a odstartuje s ní divokou cestu Spojenými státy. Téže noci zjistí, že Lolita zdaleka není tak nevinná, jak vypadá. Cestují spolu a snaží se skrýt, že jsou vlatně otec s dcerou. Humbert si však všimne tajemného řidiče, který je sleduje a zpočátku ho považuje ho za detektiva. Nakonec se usadí v malém městečku. Brzy nato začne nevlastní otec svou lásku podezřívat z nevěry. Obavy ze sledování policií, hluboká žárlivost a snad i pocit viny ze zakázané lásky Humberta pomalu emocionálně rozkládají. Stává se z něj psychicky labilní troska… Než však stačí zjistit pravdu, dívka zmizí v doprovodu neznámého muže. Humbert po ní zoufale a marně pátrá. Uplyne několik let, než se mu dívka opět ozve. Prozradí mu pravdu o svém dalším milenci a Humbert vedený neuhasitelnou žárlivostí se ho rozhodne zabít.

 

Žánr: Drama, Erotický, Romantický
Země původu: USA, Francie
Rok vzniku: 1997
Délka: 137 minut
Světová premiéra: 25 září 1998
Premiéra v kinech ČR: 10. prosince 1998
Režie: Adrian Lyne
Scénář: na námět knihy Vladimira Nabokova, Stephen Schif
Produkce: Mario Kassar, Joel B. Michaels
Hudba: Ennio Morricone
Kamera: Howard Atherton

 

Výběr kapitol 

Hrají: Jeremy Irons (Humbert Humbert), Melanie Griffithová (Charlotte Hazeová), Frank Langella (Clare Quilty), Dominique Swainová (Dolores ´Lolita´ Hazeová), Suzanne Shepherdová (slečna Prattová), Keith Reddin (reverend Rigger), Erin J. Deanová (Mona), Joan Gloverová (slečna LaBoneová), Pat Pierre Perkins (Louise), Ed Grady (Dr. Melinik), Michael Goodwin (pan Beale), Angela Patonová (paní Holmesová), Ben Silverstone (mladý Humbert Humbert), Emma Griffiths Malin (Annabel Lee), Ronald Pickup (Humbertův otec) 

  

 Menu DVD

 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

 

Nastavení zvuku a titulků 

Titulky: české on/off
Obraz: barevný PAL DVD9 16:9
Bonus: filmová upoutávka, film o filmu, vynechané scény, herecké zkoušky, biografie a filmografie, fotogalerie 

 

Bonus