DVD-HIT – Princezna Nevěsta

Dalším titulem, plánovaným na 11. března 2008 Intersonicem za 49,– Kč v řadě DVD Hit, je film Princezna Nevěsta, pohádková parodie o chudém mladíkovi, který musí bojovat o svou lásku. I tento titul již jako příbal vyšel. Na pultech jsme ho ale našli se zpožděním až 17. března 2008.

Všechno začíná jako příběh, který čte dědeček z knihy svému vnukovi. V tom příběhu byli on a ona. Ona byla velmi bohatá, on zase velmi chudý a oba žili v mýtickém království Florin. Každý den jezdila princezna povýšeně kolem farmářského chlapce Westleyho a celou tu dobu se zdálo, jeho láska nemá žádnou naději. Jednoho dne si však dívka překvapeně uvědomí, že ho také miluje. Jenže to už je pozdě. Westley odjel, aby získal bohatství a mohl se o svou milovanou ucházet. Zatímco se dostává do rukou pirátů, o krásku se začne ucházet korunní prince Humperdinck, který si ji vybral za svou nevěstu. Nechá ji unést trojicí darebáků a je na Westleym, aby ji zachránil a vybojoval si její ruku.

Zadní strana předchozího vydání

Žánr: Komedie / Dobrodružný / Pohádka / Rodinný / Romantický
Země původu: USA
Rok vzniku: 1987
Délka: 93 minut
Původní název: The Princess Bride
Světová premiéra: 18. září 1987 – Kanada, Toronto Film Festival
Režie: Rob Reiner
Scénář: William Goldman na námět vlastní knihy
Produkce: Norman Lear, Steve Nicolaides, Rob Reiner, Andrew Scheinman, Jeffrey Stott
Hudba: Mark Knopfler
Kamera: Adrian Biddle

Střih: Robert Leighton

Kostýmy: Phyllis Dalton

Společnost: Act III Communications / Buttercup Films Ltd. / The Princess Bride Ltd.

Natáčeno: Velká Británie / Irsko

Hrají: Cary Elwes (Westley), Mandy Patinkin (Inigo Montoya), Chris Sarandon (princ Humperdinck), Christopher Guest (hrabě Tyron Rugen), Wallace Shawn (Vizzini), André the Giant (Fezzik), Fred Savage (vnuk), Robin Wrightová (Holubička – Buttercup / princezna nevěsta), Peter Falk (děda / vypravěč), Peter Cook (kněz), Mel Smith (albín), Carol Kaneová (Valerie), Billy Crystal (Miracle Max), Anne Dysonová (královna), Margery Masonová (starověká Booer), Malcolm Storry (Yellin), Willoughby Gray (král), Betsy Brantleyová (matka), Paul Badger (zástupce Brute), Sallie McLaughlin

 Menu DVD

Údaje o DVD:

Výběr kapitol

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky
Titulky: české

Nastavení zvuku a titulků

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (podle imdb.com 1,85:1)
Bonus: trailery, fotogalerie

Bonus