DVD HIT – Stíny z lesa

InterSonic opět mimo nám známých upoutávek připravil na pulty v pátek 20. srpna 2010 v obálce DVD HIT v ediční řadě Svět hororu s číslem 21 Stíny z lesa za 59,- Kč. Hrozivé nestvůry útočí z nitra lesa.

Britská Kolumbie. Lesnická společnost zasahuje do genetické skladby stromů, aby měla co největší těžební výsledky. Na rychlejší růst stromů používá neodzkoušený upravený hormon. S jedním z táborů nelze navázat spojení, proto ředitel správní rady pošle svého syna Tylera, aby situaci prozkoumal.

 

Těžbu v oblasti komplikuje ekologická skupina, kterou vede sebevědomá Rita Hoffmanová. Snaží se znemožnit kácení, přivazují se ke stromům a pořádají manifestace. Ilegální pokusy společnosti však vedou k mimořádně hrůzným následkům.

 

Dřevorubec Eric se nešťastnou náhodou zraní motorovou pilou. Do rány se mu dostane pryskyřice, vytékající ze stromu. Zanedlouho se Eric začne chovat podivně a podaří se mu pokousat několik dalších lesníků. Nákaza se rychle rozšíří i mezi aktivisty. Postižení se rychle počínají měnit v hladové zombie.

 

Malé skupině se podaří ukrýt ve srubu, kde je objeví Tyler. Nepodaří se jim dostat k vysílačce a cesty z lesa jsou blokovány. Podaří se jim dostat se k dalšímu těžebnímu táboru, ale situace je tam obdobná. Existuje z pekla cesta ven, nebo je všem souzeno zemřít?

 

Hodnocení nedosahuje 50 procent: Ultranízký rozpočet ční na všechny strany z mírně přihlouplého příběhu o mladíkovi, který se vydává do lesů zkontrolovat otcovu firmu. Netuší, že v šeru pod stromy na něho čekají krvelační zombíci, což nám ukazuje roztřepaná kamera. Aspoň že ten konec je nečekaný.

Žánr: Horor / Thriller

Země původu: Kanada

Rok vzniku: 2005

Délka: 93 minut

Původní název: Severed (Forest of the Dead)

Režie: Carl Bessai

Námět: Julian Clarke, Travis McDonald

Scénář: Carl Bessai, Travis McDonald

Produkce: Andrew Boutilier, Cynthia Chapman, Stephen Hegyes, Kirsten Newlands, Shawn Williamson

Hudba: Clinton Shorter

Kamera: James Liston

Střih: Julian Clarke

Kostýmy: Ellen Bennett

Společnost: Forest of the Dead Productions Inc. / Brightlight Pictures

Natáčeno: Vancouver, British Columbia, Kanada / Victoria, British Columbia, Kanada

Hrají: Paul Campbell (Tyler), Sarah Lind (Rita), Julian Christopher (Mac), JR Bourne (Carter), Michael Teigen (Luke), Leanne Adachi (Stacey), John Reardon (Greg), Patrick Gallagher (Anderson), Hrothgar Mathews (Eric), Jerry Wasserman (John), Sage Brocklebank (Mills), Amber Rothwell (Wendy), Kyle Cassie (Jack), Brad Sihvon (Tom), Colin Lawrence (Arnold), Zak Santiago (Ramon), John Callander (Rick), Benjamin Ratner (Ray), Alex Zahara (Smith), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky

Titulky: česky, maďarsky  

Obraz: barevný PAL DVD9 4:3  

Bonus: trailer, fotogalerie