InterSonic – Muž vs. divočina 1. DVD 1. série

InterSonic v rámci překotně vydávaných sérií oznámil na úterý 31. srpna 2010 první DVD z dílny Discovery Channel s názvem Muž vs. divočina za 59,- Kč. Seriál je na csfd.cz evidován pod názvem Nutné k přežití. Ke koupi od úterý 14. září 2010.  

Televizní série Man vs. Wild, známá také jako Born Survivor: Bear Grylls, patří mezi velmi zajímavé projekty britského Discovery Channelu.

Bývalý příslušník SAS a pokořitel Mount Everestu Edward "Bear" Grylls je vysílán do všech možných nebezpečných přírodních oblastí, aby předvedl boj o přežití.

V extrémních podmínkách vybaven pouze s nožem, křesadlem, láhví na vodu (a filmovým štábem) názorně ukazuje, co vše lze sníst (od červů, pavouků a škorpiónů po zdechlinu) i jak to ulovit či nalézt. Dále předvádí, jak se sám dostat z bažiny, z ledové řeky, nebo z jezera, když se prolomí led. Kde najít vodu, nocleh, jak rozdělat oheň. Prostě seriál o tom, jak kdekoliv přežít a vrátit se zpět domů.

Opět bez dostupných podkladů těžko hádat, v jakém pořadí a jaké epizody se na discích objeví, nutno počkat, až bude na pultech…

A poté, co je ke koupi, citujme:

Boj o přežití – průvodce extrémního cestovatele. Bear Grylls sloužil ve zvláštních jednotkách armády Velké Británie. Byl vytrénovaný jako expert na přežití v nejtěžších podmínkách. Zdolal Mount Everest, přeplaval severní Atlantický oceán a vyšel na vrchol Himalájí. Byl na místech, na kterých by obyčejný člověk s velkou pravděpodobností přišel o život.

 

V této sérii se zaměří na oblasti, které jsou běžně navštěvovány turisty, ale na kterých se lidé mohou dostat do ohrožení života. Bude hledat cestu zpět do civilizace a demonstrovat techniky přežití. Budeme svědky útěku z pouště Moab či pralesa na Kostarice, zdolání Alp nebo přežití v africké savaně.

 

DVD obsahuje 2 epizody:

01. Alpy

02. Deštný prales Kostarika 

Zadní strana obalu 

Hodnocení vysoké, 90 procent: Dech (občas i chuť) beroucí vynikající seriál. Dokument napěchovaný informacemi, nad nimiž lze jen doufat, že je nikdy nebudeme potřebovat.

Žánr: Dokument / Dobrodružný / TV-reality

Země původu: USA / Velká Británie

Rok vzniku: 2006

Délka: cca 60 minut každý díl

Původní název: Man vs. Wild / Born Survivor / Ultimate Survival

Světová premiéra: 27. října 2006

Režie: Mike Warner

Produkce: Chrissy Barnett, Mary Donahue, Belinda Kirk, Rob MacIver, Mike Warner

Hudba: Garry Judd

Kamera: Simon Reay

Střih: Nico Bee, Kieran Smyth

Společnost: Diverse Productions / Channel 4 Television Corporation / Discovery Channel

Hrají: Bear Grylls

Údaje o DVD:

Délka: 100 minut

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, maďarsky, česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný 4:3

Bonus: žádný