Reflex – Fascinující proměny přírody 3

Poslední DVD cyklu Davida Attenborougha, nabízeného Hollywood Classic Entertainment v ediční řadě, podporované časopisem Reflex, bude ke koupi ve čtvrtek 2. září 2010. Do třetice za 99,- Kč dokument Fascinující proměny přírody. Seriál BBC o planetě Zemi a její zvířeně. Změna, která přináší život.

Šestidílný dokumentární cyklus BBC Fascinující proměny přírody se věnuje několika oblastem a přírodním úkazům, které inscenují "představení", jež nemají ve světě přírody obdoby. Dramatické změny vyvolává střídání ročních období, přesněji kolísavý přísun sluneční energie, která nepřetržitě mění tvář severní a jižní polokoule. Rozsáhlé přesuny vodních a vzdušných mas přinášejí v průběhu roku řadu dramatických změn. V některých oblastech vyvolává střídání ročních období přírodní představení, která nemají na světě obdoby.

Díl 5. – Povodeň v poušti

 

K jedné z nejúchvatnějších proměn dochází v jižní Africe – ve výhni severní části pouště Kalahari. Velká stáda zvířat sem putují celé měsíce za vodou a potravou. Čeká je tu událost, která dramaticky změní jejich životy.

 

Sloni tu putují vstříc životodárným cílům, zatímco lví smečky bojují s hrochy o přežití okolo posledních vodních zdrojů. Jejich životy se dramaticky změní s pravidelnými záplavami. Životodárná voda tu jednou za rok promění nemilosrdnou poušť ve vodní ráj nazývaný Okavango, labyrint lagun, ostrůvků a bažin.

Osud mnoha milionů zvířat určuje to, která území Okavanga budou zaplavena a kdy. Pojďte se s námi pokochat jednou z nejúžasnějších proměn přírody na naší planetě!

Díl 6. – Velká hostina

 

Moře podél tichomořských břehů Severní Ameriky patří k nejbohatším na světě. Tyto pobřežní vody vytvářejí ideální podmínky pro největší soustředění živočichů na naší planetě. Vše přitom záleží na mikroskopických, sotva viditelných organizmech. Když se jejich počet začne prudce zvyšovat, dokáží uživit obrovská hejna ryb, které zase poskytnou potravu větším predátorům.

 

Jarní oteplení a slunce vyvolává skutečnou explozi života v pobřežních vodách Aljašky. Během svého vrcholu tato exploze zásadním způsobem ovlivní osudy miliony tvorů. Bohaté vody lákají keporkaky a jejich mláďata i lachtany, kteří se snaží vykrmit na drsné aljašské zimy. Podaří se jim nalovit dostatek ryb a oklamat dravé kosatky?

Zadní strana obalu 

Žánr: Dokumentární

Země původu: Velká Británie / USA

Rok vzniku: 2009

Délka: 6×50 minut

Původní název: Nature’s Great Events – The Great Flood + The Great Feast

Světová premiéra: 11. a 18. února 2009 – Velká Británie

Produkce: Justin Anderson, Karen Bass, Brian Leith, Joe Stevens, Joe Stevens, Susan Winslow, Jeff Turner, Sue Turner

Hudba: Ben Salisbury, Barnaby Taylor

Kamera: Martyn Colbeck, Warwick Sloss, Justin Maguire, Patrick Morrow, Jeff Turner

Střih: Andrew Netley, James Taggart, Andrew Chastney, Tim Coope

Společnost: British Broadcasting Corporation / Discovery Channel / Wanda Visión S.A.  

Hrají: David Attenborough,Paul Beilstein, Tom Fitz, Joe Stevens, Jeff Turner

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Kapitoly 1. části

Kapitoly 2. části 

Délka: 99 minut (49:36 + 49:14)

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

 

Nastavení zvuku a titulků 

 

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: žádný