DVD edice magazín speciál – Sexmise

 

Bílý polární king Bear :-) nebyl posledním titulem DVD edice magazín pro tento měsíc. Společně s ním se v trafikách v pondělí 17. března 2008 objevil polský sci-fi hit Sexmise. Škoda že nevyšel o týden dřív, byl by to pěkný dárek pro feministky k MDŽ. Cena 49,- Kč

 

Vše podstatné o filmu Sexmise jsme napsali už při příležitosti jeho vydání v deníku Sport před časem, takže abychom se neopakovali – pokud chcete vědět víc, klikněte na odkaz.

Při této příležitosti zodpovím dotaz, se kterým se na mě obrátilo několik čtenářů. Nedávno jsme psali o filmu Lolita, a právě těmto čtenářům se nezobrazil obrázek obalu ani jim nešel otevřít článek. Proto se ptali, zda nejde o nějakou chybu. Závada není, jak se říká, na našem vysílači. Pokud prohlížíte internet v zaměstnání, je možné, že váš informatik prostě zamezil přístupu ke stránkám s choulostivým obsahem. Jednou z metod je použití seznamu explicitně uvedených slov, které se nesmí objevit v URL (adrese internetového odkazu). A právě slovo Lolita mezi taková „problematická“ slůvka patří.

Podobný problém již před časem zaznamenali čtenáři u výše zmiňovaného článku o filmu Sexmise. Stávalo se to tam, kde mají v práci zakázáno slovíčko Sex. Tento problém nejde dost dobře obejít, protože náš web používá tak zvané SEO friendly odkazy. To znamená, že text názvu článku je obsažen i v URL adrese.

Tolik tedy na vysvětlenou. Naštěstí recenzím filmů s erotickým obsahem se nevěnujeme moc často (momentálně jsou v kurzu spíše dětské animáky), takže postiženým čtenářům doporučím, aby v zaměstnání namísto brouzdání po internetu raději usilovně pracovali, aby si brzy vydělali na nějaké to PC a mohli surfovat v klidu doma, kde je nebude omezovat nikdo (maximálně manželka) :-) . Anebo pokud se nestanou těmi cenzory oni sami, například v zájmu svých vlastních nezletilců.