DVD edice magazín speciál – Bílý medvědí král

 

Jak se zdá, všechny tituly DVD edice magazín speciál avizované na březen již skutečně vyšly. Například dnes 17. března 2008 se na některých stáncích objevil dobrodružný skandinávský film Bílý medvědí král. Cena 49,- Kč

 

Píšu schválně „některých“, protože například v nádražní trafice Relay, kde nakupuju většinu příbalových DVD (protože bez řečí vytisknou doklad a nedělají problémy s reklamacemi – naštěstí byla zatím jen jedna), se tituly z této edice neobjevují vůbec. Naštěstí cestou do práce ráno míjím ještě další dvě trafiky, a jedna z nich skutečně toto DVD za výlohou měla.

Okouzlující filmová pohádka pro malé i velké a hlavně pro ty, co umí snít… Zlá čarodějnice promění pohledného prince Valemona v ledního medvěda za to, že si ji odmítl vzít za ženu a bok po boku s ní vládnout světu. Za trest je na něj uvalena kletba a on je odsouzen strávit sedm let v medvědí podobě, daleko od lidí, v zimní říši. Nejmladší dcera krále zimní říše však měla v noci zvláštní sen, viděla v něm, jak se s princem Valemonem v jeho lidské podobě prochází po zahradě. Druhý den se setká s ledním medvědem a v dobrotě jeho očí spatří onoho prince ze snu, a proto souhlasí, když ji požádá o ruku. Podaří se zlé čarodějnici zmařit svatbu princezny a prince nebo bude její kletba zlomena?

Zadní strana obálky reedice u North Video 
Žánr: Fantasy, rodinný
Země původu: Norsko, Švédsko, Německo
Rok vzniku: 1991
Originální název: Kvitebjørn Kong Valemon
Délka: 84 minut
Režie: Ola Solum
Námět: Erik Borge
Hrají: Jack Fjeldstad, Maria Bonnevie, Tobias Hoesl

Údaje o DVD: 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky
Titulky: česky
Obraz: barevný PAL DVD5 4:3
Bonus: