North Video – Smrtící úchylka

S tvorbou režiséra, jehož film North Video vydává v pátek 10. září 2010, jsme se již mohli potkat u konkurence, dokonce vícekrát, ba i u různých vydavatelů. Film Smrtící úchylka, který bude v prodeji za 69,- Kč v digipacku, má ale trochu odlišný žánr. Asijská nová vlna – honba na vraha v ulicích Hongkongu.

Policista Suen, který stále hledá svoji záhadně ztracenou snoubenku, právník, specialista na případy hraničící se zákonem, a profesionální zabiják.

Tři linie příběhu, které od začátku směřují k sobě, se střetnou a navzájem zkomplikují poté, co dojde k vraždě federálního svědka a únosu slavné pop star.

Kvalitní akční podívaná vrcholí konfrontací postav a zároveň osobním bojem každého se svými obavami, traumaty a problémy. V ulicích Hongkongu je cítit napětí a pořádně dusná atmosféra.

Lví podíl na úspěchu filmu má kromě režiséra a kvalitních hereckých výkonů také autorka scénáře Ivy Ho, kapacita ve svém oboru.

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Na imdb.com těsně pod 60 procent, na csfd.cz skoro 70: Povedené kriminální drama, kde jsou sporadické akční scény jen doplňkovým bonbonkem. Složitý scénář v rukou nápaditého režiséra přináší vcelku nepředvídatelný zážitek.

Zadní strana obalu

Žánr: Akční / Krimi

Země původu: Hong Kong

Rok vzniku: 2005

Délka: 100 minut (1:39:55)

Původní název: 三岔口 / San Cha Kou / Saam cha hau / Divergence

Světová premiéra: 28. dubna 2005 – Hong Kong, Singapur

Režie: Benny Chan

Scénář: Ivy Ho

Produkce: Benny Chan, Cary Cheng, Alvin Lam, Daniel Lam , Shui He Li, Chiu Suet Ying

Hudba: Anthony Chue

Kamera: Anthony Pun Yiu Ming

Střih: Chi Wai Yau

Společnost: Universe Entertainment / Shanxi Film Studio

Natáčeno: Hong Kong, Čína

Hrají: Aaron Kwok (Suen Siu-yan), Ekin Cheng (To Hou-sung), Daniel Wu (Koo), Angelica Lee (Su Fong / Amy), Jing Ning (Ting), Jan Lamb (Chu), Rongguang Yu (inspektor Mok), Gallen Law (Yiu Ting-chung), Tommy Yuen (Yiu Ha), Samuel Pang (So Fu On), Suet-Fei Chiu (Winnie), Eric Tsang (strýc Choi), Sam Lee (Leung Tek), Suet Lam (Mou Wai Bun), Tak-bun „Kenny“ Wong (vyšetřovatel), Anson Leung (vyšetřovatel), Tony Ho (inspektor), Siu-Ming Lau (Tsim Pak Tat), Agnes Pang (paní Lamová), Phoebe Fung (dáma s dlouhými vlasy), Ka-Fuen Ip (žena v letadle), Chun Wing (žena v letadle), Patrick Chow (Hung Chi Man), a další

Menu DVD

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1, 2.0 kantonsky, česky

Titulky: česky

Nastavení zvuku a titulků

Obraz: barevný 16:9 (podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: Kinohity 2010, Novinky, Nejen pro nejmenší, Dále nabízíme

Novinky

Kinohity