Codi – Řím – Vzestup a pád impéria 10 – Konstantin

Vydavatelství Codi v úterý 21. září 2010 pokračuje ve vydávání luxusně baleného třináctidílného dokumentu z dílny History Channel, na pulty dorazí další disk série o historii Říma. Obálka nese název Řím – Vzestup a pád impéria 10 – Konstantin, prodejní cena 99,- Kč

Občanské války, které sužovaly Římskou říši ve třetím století, definitivně ukončil až císař Dioklecián. O vládu nad impériem se dělil s dalšími třemi spoluvládci.

 

Konstantin 

 

Ve východní části říše, na císařském dvoře Diokleciána a v jeho armádě získával vojenský výcvik budoucí vládce, mladičký Konstantin. Když Dioklecián odešel na odpočinek, Konstantin se vrátil ke svému otci, jednomu z císařů západní části říše. Konstantinův otec ale brzy umírá, když předtím učinil syna svým nástupcem. Jako nový císař Španělska, Galie a Británie Konstantin osvědčil svou sílu proti nepřátelským barbarům.

 

 

 

Ale když se ostatní spoluvládci začali zase obracet jeden proti druhému, Konstantin se rozhodl s tím jednou provždy skoncovat. Porazil jednoho spoluvládce po druhém, a postupně tak získal kontrolu nad celou říší. Založil také nové hlavní město na východě. Při tom všem měl vizi, že navždy změní směřování západní civilizace.

 

Konstantin bojoval pod znamením kříže křesťanského boha a tím nejen legitimizoval nové náboženství, ale našel v něm i sílu, kterou využil pro sjednocení říše.

 

Žánr: Dokument / Historický / Válečný

Země původu: USA

Rok vzniku: 2008

Původní název: Rome – Rise And Fall of an Empire – Constantine

Světová premiéra: 22. září 2008

Délka: 45 minut (44:38) 

Režie: Rex Piano  

Scénář: Carrie Gardner, Maggie Vandermeer

Produkce: Char Gardner, Robert H. Gardner

Kamera: Nick Gardner

Střih: Jonathan Race 

Společnost: Gardner Films / A&E Television Networks / History Channel

Hrají: Leif Anders (vypravěč)

 

Menu DVD 

 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3 (ve skutečnosti 1,78:1)  

Bonus: z nabídky Codi