North Video – Xena: Princezna bojovnice – 13. DVD – 2. série

North Video v úterý  23. června 2009 v ediční řadě Světový seriál pokračuje dalším diskem s příběhy neohrožené hrdinky Xena – Princezna bojovnice, za 49,- Kč vychází další disk druhé sezóny s celkovým pořadovým číslem 13.

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, nepokojem zmítaná zem zrodila hrdinku. Byla to Xena, mocná princezna bojovnice, zocelená žárem četných bitev. Síla, vášeň a nebezpečí…

V daleké zemi vycházejícího slunce, v době dávných tradic a obyčejů, putuje odvážná princezna Xena starověkým světem, aby s věrnou přítelkyní Gabrielou po boku bojovala proti zlu a bezpráví. Díky dokonalému výcviku ovládá všechny druhy zbraní a není tedy nepřítel, kterému by se nedokázala směle postavit. Všude, kam přijde, ji její sláva předchází a postupně se tak jméno Xena stává nesmrtelnou legendou, ke které se upínají naděje chudých a utlačovaných. 

Xena: Princezna bojovnice je televizní seriál natočený na Novém Zélandu, produkovaný společností Pacific Renaissance Pictures společně s Universal Studios, která zařídila jeho distribuci. Xena se vysílala od roku 1995 do roku 2001. Seriál vznikl jako odnož seriálu Hercules: The Legendary Journeys a mnoho postav se objevilo jak v Herkulovi, tak i ve Xeně.

Celý seriál je vlastně historická fantasy, odehrávající se ve starověkém Řecku. Je však důležité upozornit, že není časově ohraničen, proto se v něm střetneme s různými orientálními, egyptskými i středověkými prvky. Seriál nám přibližuje dobrodružství udatné bojovnice jménem Xena, která bojuje s vlastní minulostí a snaží se napravovat své hříchy. Xenu během jejího putování doprovází Gabriela, mladá dívka, která se stane její nejlepší přítelkyní. 

DVD obsahuje 2 epizody:

5. Návrat Callisto (Return of Callisto – 28. října 1996) – 42:28  

Callisto prchá z vězení a má v úmyslu pomstít se Xeně za všechna příkoří. Uprostřed dun tekutého písku dochází k rozhodujícímu střetnutí obou bojovnic.

Nebo také:

Callisto utíká z vězení a má v úmyslu pomstít se Xeně. Mezitím Gabriela potkává svého bývalého chlapce Perdica a bere si ho za muže. Callisto v touze ublížit Xeně Perdica zabije a popudí tak proti sobě Gabrielu, která je plná nenávisti. Na konci epizody však nechá Xena Callisto zemřít v pohyblivém písku…

Režie: T. J. Scott

Scénář: R. J. Stewart 

Produkce: Liz Friedman, Eric Gruendemann, Bernadette Joyce, Sam Raimi, Steven L. Sears, Chloe Smith, R. J. Stewart, Robert G. Tapert

Hudba: Joseph LoDuca

Kamera: Donald Duncan

Střih: Robert Field 

Kostýmy: Ngila Dickson

Hrají: Lucy Lawless (Xena), Renee O’Connor (Gabriela), Ted Raimi (Joxer), Hudson Leick (Callisto), Frederick Bedford (venkovský kněz), Lance Cheshire (hladoý muž), Scott Garrison (Perdicus), Alex Moffat (první stráž), David Rare (Theodorus), David Scordino (druhá stráž), Puck Willis (dítě #1)

6. Bojovnice… princezna… tulačka (Warrior… Princess… Tramp – 4. listopadu 1996) – 42:28

Umírající otec princezny Diany prosí Xenu, aby pomohla jeho dceři ujmout se po jeho smrti vlády. O uvolněný trůn totiž usiluje zloduch Agis.

Nebo také:

Umírající otec princezny Diany prosí Xenu, aby pomohla jeho dceři ujmout se vlády. A to se ukazuje člověk jménem Agis, který má v úmyslu převzít vládu. Má na své straně Meg, která vypadá identicky jako Xena a Diana. Po uvěznění pravé princezny musí Xena rozřešit celou zkomplikovanou situaci…

Režie: Josh Becker 

Scénář: R. J. Stewart

Produkce: Liz Friedman, Eric Gruendemann, Bernadette Joyce, Sam Raimi, Steven L. Sears, Chloe Smith, R. J. Stewart, Robert G. Tapert

Hudba: Joseph LoDuca

Kamera: Allen Guilford 

Střih: Jim Prior 

Kostýmy: Ngila Dickson

Hrají: Lucy Lawless (Xena), Renee O’Connor (Gabriela), Ted Raimi (Joxer), Chris Bailey (Agis), Simon Fa’amoe (Alcibiades), Tim Faville (štamgast #1), Norman Forsey (král Lias), Tai Hadfield (stráž), Collette Pennington (ošetřovatelka), Iain Rea .(Philemon), Lawrence Wharerau (štamgast #2)

 

Žánr: Akční / Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Drama

Země původu: USA

Rok vzniku: 1995 – 2001

Původní název: Xena: Warrior Princess

Společnost: MCA Television / Renaissance Pictures / Studios USA Television / Universal TV

Natáčeno: Nový Zéland

Zadní strana obalu 

Údaje o DVD:

Délka: 85 minut

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky , anglicky

Titulky: česky vypínatelné u českého zvuku, napevno s anglickým zvukem

Obraz: barevný PAL DVD5 4.3

Bonus: žádný