DVD edice – Já, Don Giovanni

A poslední titul aktuální várky DVD edice také s nálepkou Top Film a neznámým datem vydání pro měsíc říjen je Já, Don Giovanni s předpokládanou cenou za 49,- Kč. Drama založené na skutečném životním příběhu libretisty Mozartovy opery Don Giovanni. Vyšlo v pondělí 25. října 2010.

Rok 1763. V Benátkách žije mladý básník Lorenzo da Ponte. Vede nezřízený život a je vyhoštěn pro své verše namířené proti církvi.

 

 

 

 

Na radu přítele Casanovy odjíždí do Vídně. Tam se uchází o práci u samotného císaře, a po přímluvě Salieriho ji také dostává.

 

Po úspěchu opery Figarova svatba, ke které Lorenzo da Ponte napsal libreto, se spolu s Mozartem pouštějí do další opery – Dona Giovanniho.

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD 

Don Giovanni je ale příliš spjat se životy obou tvůrců. Mozartovi opera odčerpává veškeré síly. Lorenzo de Ponte zase prostřednoictvím Dona Giovanniho začíná přehodnocovat priority vlastního života…

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD 

Film, který bych v portfoliu DVD edice nehledal ani náhodou, má téměř 70 zahraničních procent, domácí udělili přes 90: Příběh libretisty vynechal Prahu a to se nezapomíná!

Žánr: Drama / Hudební / Historický

Země původu: Itálie / Španělsko

Rok vzniku: 2009

Délka: 129 minut (2:01:39)

Původní název: Io, Don Giovanni

Světová premiéra: 12. září 2009 – Kanada (Toronto International Film Festival)

Režie: Carlos Saura

Scénář: Carlos Saura, Raffaello Uboldi, Alessandro Vallini

Produkce: José Manuel Garasino, Andrés Vicente Goméz, Andrea Occhipinti, Igor Uboldi, Dirk K. Van den Berg

Hudba: Nicola Tescari

Kamera: Vittorio Storaro

Střih: Julia Juaniz

Kostýmy: Birgit Hutter

Společnost: Edelweiss Cinematografica / Radio Plus / Intervenciones Novo Film 2006 Aie / Rai Cinema / Televisión Española / Instituto de Crédito Oficial / Ministerio de Educación, Cultura y Deportes / Generalitat Valenciana Ciudad de la Luz / Ministero per i Beni e le Attività Culturali

Natáčeno: Ciudad de la Luz, Alicante, Comunidad Valenciana, Šapnělsko / Itálie

Hrají: Lorenzo Balducci (Lorenzo da Ponte), Lino Guanciale (Mozart), Emilia Verginelli (Annetta), Tobias Moretti (Casanova), Ennio Fantastichini (Salieri), Ketevan Kemoklidze (Adriana Ferrareseová / Donna Elvira), Sergio Foresti (Leporello), Borja Quiza (Don Giovanni), Carlo Lepore (velitel), Francesca Inaudi (Costanza), Franco Interlenghi (otec Annetty), Cristina Giannelli (Caterina Cavalieriová), a další

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 italsky, 5.1 česky

Titulky: česky

 

Nastavení zvuku a titulků 

 

Obraz: barevný PAL 16:9 (podle imdb.com 2,00:1)

Bonus: z naší nabídky, trailery na vybrané tituly

Trailery v bonusech