Vapet vás baví – Expert

Oficiální informace od Vapetu pro tento týden hovoří o akčním filmu Expert, který má pojednávat o specialistovi na výbušniny. Toť vše. Pod názvem Expert se ovšem dá najít minimálně šest různých filmů s velmi podobnou tématikou, a dále existují desítky filmů s touto tématikou, ale jinými názvy. Takže jsem byl tak trochu na rozpacích.

Identifikovat určitý film někdy není při nedostatku informací úplně jednoduché. To vím i ze zkušeností kolegů například jistého celorepublikového deníku, kteří nám poslali informaci o tom, že vyjde jistý film, a ve skutečnosti vyšel nakonec jeho o pár let mladší remake. Když ani vydavatel sám neví, co vlastně vydává, je to přinejmenším zajímavé.

Uvedený film jsem neviděl, takže podle upoutávky z minulého DVD jsem to tipoval na americký film The Expert z roku 1994, v níž hlavních postavy vytvořili herci Jeff Speakman, James Brolin a Jim Varney. A jak se ukázalo, netrefil jsem se. Za upřesnění děkuji čtenáři pod nickem Newmy.

Ve skutečnosti to bude kanadský film Poslední střih (The Final Cut) z roku 1995. V tomto vysoce akčním filmu je vysloužilý expert přes pyrotechniku Sam Elliott povolán zpět do služby, aby zjistil, kdo stojí za nastražováním bomb v Seattlu. Zatímco vyšetřuje, několik bomb exploduje. Postupně se ukazuje, že za explozemi stojí neznámý terorista. Záležitosti dostanou intenzivnější spád, když hlavní podezřelý náhle zmizí.

Originální název
: The Final Cut
Země původu: USA
Rok vzniku: 1995
Žánr: akční thriler

Režie: Roger Christian
Námět: Crash Leyland
Scénář: Raul Inglis
Hrají: Sam Elliott, Charles Martin Smith, Matt Craven, Anne Ramsay, Amanda Plummer

Příbuzné texty:
• DVD z edice Vapet vás baví