Aha! – Stalin – Pravdivý příběh o muži z krve a oceli

 

Jestliže v Lidových novinách aktuálně vychází edice Diktátoři, je zde i další tématicky podobná nabídka od konkurence, a to v podobě příbalů v úterních Aha!, kde momentálně vychází něco podobného, a sice dokumenty o kariérách známých diktátorů Hitlera, Stalina a Mussoliniho. Zítra v úterý 18. listopadu 2008 to bude právě dokument o J. V. Stalinovi nazvaný u původního vydavatele, kterým byl Mido Film Stalinova kariéra pod aktuálně změneným názvem Stalin – Pravdivý příběh o muži z krve a oceli. Cena 49,- Kč

 

 

Jen pro připomenutí historie těchto titulů: tato DVD pochází z edice vydavatelství Mido Film, které je původně prodávalo za cenu 150,- Kč, o něco později se dala sehnat na internetovém e-shopu a také se již před poměrně dlouhou dobou se objevila v prodejnách Levných knih za cenu 99,- Kč

 

Josif Vissarionovič Stalin byl jedním z nejkrutějších diktátorů v celých lidských dějinách. Jeho pohřbu 9. března 1953 se zúčastnilo 5 miliónů lidí. Pohřeb hodný Boha pro jednoho z největších zločinců dějin. Během své třicetileté hrůzovlády způsobil samozvaný „Otec národů“ smrt 20 miliónů lidí. 

 

Jak se z ušlechtilého cíle jednoty a rovnosti stane zvrácená noční můra? Jak se mohlo toto v chudobě vyrůstající týrané dítě a omezený pseudorevolucionář stát hlavou největší země světa? Tento dokument zkoumá tyto otázky díky dosud nepublikovaným snímkům z historických archivů. 

 

 

 

Nyní máte poprvé možnost nahlédnout do temného období sovětské historie v barvách – dvě třetiny archivních záběrů byly dodatečně kolorovány, přičemž zbytek byl již původně natočen na barevný film. Výsledkem je reálná podívaná, jenž skvěle vystihuje atmosféru doby. Postavy dávných dramat ožívají a stejně tak i vojenské přehlídky na Rudém náměstí dýchají skutečností. 

 

Zadní strana obalu 

 

Žánr: dokumentární,válečné

Originální název: Russia dai Romanov a Stalin 

Země původu: Itálie

Rok vzniku: 2005

Režie: Leonardo Tiberi

 

Údaje o DVD:  

 

Délka: 170 minut

Zvuk: česky 5.1

Bonusy: fotogalerie

Formát obrazu: 4:3