Amercom – Hercule Poirot DVD 22

Od 16.října 2009 je k dispozici další titul z kolekce Hercule Poirot od vydavatelství Amercom s pořadovým číslem 22 za 69,- Kč a obsahuje dvě epizody.

Dobrodružství italského šlechtice

Když se kapitán Hastings konečně rozhodne koupit si v autosalonu pana Vizziniho luxusní italský automobil, objeví se v zadní kanceláři jistý podivný návštěvník. Nedlouho poté je ve svém bytě zastřelen hrabě Foscatini, v němž kapitán poznává právě onoho návštěvníka. Komorník hraběte, jinak ctitel slečny Lemonové, vypoví, že jeho pána dvakrát navštívil jakýsi Ascanio…

 

Bonboniéra

Hercule Poirot se po letech znovu vrací do Bruselu, aby se zúčastnil slavnostního předání vysokého vyznamenání vrchnímu inspektoru Jappovi. Setkání s přítelem, jenž kdysi s Poirotem sloužil u belgické policie, vyvolá vzpomínky na případ smrt jistého belgického politika, s jehož oficiální verzí tehdejší nadějný policista Poirot nikdy nesouhlasil… 

 

 

 

V obou epizodách je použit dabing TV Prima s Jaromírem Medunou v hlavní roli. A opět tu máme drobnou nesrovnalost v závěrečných titulcích první epizody – hrabě se nejmenuje Foscanti, ale Foscatini, tajemný návštěvník není Asciano, ale Ascanio.

Žánr: krimi/detektivní

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 1993 / 1993

Délka:  104 minut

Námět: Agatha Christie

Původní název: The Adventure of the Italian Nobleman / The Chocolate Box

Režie: Brian Farnham / Ken Grieve

Produkce: Brian Eastman

Hudba: Christopher Gunning

Kamera: Norman Langley B.S.C. / Chris O‘Dell

Hrají: David Suchet (Hercule Poirot), Philip Jackson (šéfinspektor Japp)

Dobrodružství italského šlechtice: Hugh Fraser (kapitán Hastings), Pauline Moran (slečna Lemonová), Leonard Preston (pan Graves), Anna Mazzotti (Margherita Fabbri), David Neal (Bruno Vizzini), Vincenzo Ricotta (Mario Ascanio), Sidney Kean (hrabě Foscatini), Alberto Janelli (Darida), Arthur Cox (dr. Hawker) a další.

Bonboniéra: Rosalie Crutchley (madam Deroulard), Anna Chancellor (Virginie Mesnard), David de Keyser (Gaston Beaujeu), Jonathan Hackett (Claude Chantalier), Geoffrey Whitehead (Xavier St. Alard), Mark Eden (Boucher), Jonathan Barlow (Jean-Louis Ferraud), James Coombes (Paul Deroulard), Preston Lockwood (Francois), Linda Broughton (Denise), Kirsten Clark (Jeanette) a další.

 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky, polsky (lektor)

Titulky: české, polské

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3