Amercom – Hercule Poirot DVD 24

Další DVD ze série Hercule Poirot z vydavatelství Amercom, které vyšlo v pátek 13. listopadu 2009 s pořadovým číslem 24 za 69,- Kč, obsahuje jednu epizodu s názvem Vánoce Hercula Poirota.

Bohatý stařec Simeon Lee sezval na Vánoce do svého venkovského sídla celou rodinu. Zdá se ale, že má z něčeho obavy, a tak se obrátí na Hercula Poirota s žádostí, aby byl i on jeho hostem. Večer před Štědrým dnem se však domem rozlehne příšerný křik a když příbuzní konečně vyrazí dveře do pokoje starého muže, najdou jej na podlaze s podříznutým hrdlem…

 

 

Mohu ještě dodat, že celý příběh začíná v minulosti v jižní Africe. A Hercule Poirot by pravděpodobně pozvání tohoto muže nepřijal, pokud by právě před Vánoci nezjistil, že v bytě nebude mít teplo, neboť je topení porouchané a opravář nemá čas. David Suchet je opět dabován Jaromírem Medunou.

Žánr: krimi/detektivní

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 1994

Délka:  103 minut

Původní název: Hercule Poirot’s Christmas

Režie: Edward Bennett  

Produkce: Brian Eastman

Hudba: Christopher Gunning

Kamera: Simon Kossoff B.S.C.

Hrají: David Suchet (Hercule Poirot), Philip Jackson (šéfinspektor Japp), Vernon Dobtcheff (Simeon Lee), Simon Roberts (Alfred), Catherine Rabett (Lydia), Eric Carte (George), Andree Bernard (Magdalene), Brian Gwaspari (Harry), Sasha Behar (Pilar), Mark Tandy (Sugden), Olga Lowe (Stella), Ayub Khan Din (Horbury), John Horsley (Tressilian), Scott Handy (mladý Simeon), Liese Benjamin (mladá Stella) a další.

 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky, polsky (lektor)

Titulky: české, polské

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3