Sherlock Holmes 7 – Stavitel z Norwoodu, Domácí pacient

Po čtrnácti dnech se v pravidelný čas, který vychází přesně na pátek, máme možnost opět setkat s Sherlockem Holmesem, nyní již posedmé. DVD obsahuje díly Stavitel z Norwoodu a Domácí pacient. Vychází dnes 18. dubna 2008. Cena 49,–.

Stavitel z Norwoodu
Ve svém sídle v Norwoodu zemřel stavitel Jonáš Oldacre. Zdá se, že jedinou osobou, ktreá má prospěch z jeho smrti, je John Hector McFarlane. Oldacre mu totiž odkázal celé své jmění. McFarlane však tvrdí, že je nevinen. Ve snaze dovolat se spravedlnosti požádá o pomoc Sherlocka Holmese. Vyjdou najevo zajímavé skutečnosti, jako například fakt, že Jonas Oldacre v mládí usiloval o ruku McFarlaneho matky, ale marně, byl odmítnut, a ona dala přednost jinému muži.

Země původu: Anglie
Rok vzniku: 1985
Originální název: Adventures of Sherlock Holmes: The Norwood Builder
Režie: Ken Grieve
Dramatizace: Richard Harris
Hrají: Jeremy Brett, David Burke, Rosalie Crutchley, Colin Jeavons, Helen Ryan, Jonathan Adams, Matthew Solon, Rosalie Williams, Andy Rashleigh, Anthony Langdon, Ted Carroll
Produkce: Michael Cox, Stuart Doughty
Hudba: Patrick Gowers
Kamera: Mike Popley
Střih: John W. Carr

Domácí pacient
Doktor Trevelyn přijímá nabídku pana Blessingtona na zřízení lékařské ordinace s tím, že se pan Blessington stane jeho pacientem. Jednoho dne navštíví doktora v ordinaci dva cizinci, jejichž přítomnost v domě pana Blessingtona vyděsí – dalšího dne ráno je nalezen mrtev. Případ zaujme Sherlocka Holmese, který podivné tajemství Blessingtonova života rozluští.

Země původu: Anglie
Rok vzniku: 1985
Originální název: Adventures of Sherlock Holmes: The Resident Patient
Režie: David Carson
Dramatizace: John Hawkesworth
Hrají: Jeremy Brett, David Burke, Tim Barlow, Nicholas Clay, Charles Cork, Brett Forrest, Norman Mills, Patrick Newell, John Ringham, David Squire, Rosalie Williams, Lucy Ann Wilson, Dusty Young
Produkce: Michael Cox, Stuart Doughty
Hudba: Patrick Gowers
Kamera: Ken Morgan
Střih: Chris Gill

Uvnitř letáku je pokračování textu Detektiv očima ilustrátorů. Dozvíte se zde něco o méně známých kreslířích a dále o podobnosti některých vyobrazení se skutečnými herci, kteří představovali postavu detektiva ve filmech. Pokračuje i podorbný životopisný text o autorovi, v němž se dozvíte o jeho cestě do Spojených států. Texty doplňuje výčet významných představitelů Sherlocka Holmese ve filmech.