Hollywood Classic Entertainment – Mučedníci

Hollywood Classic Entertainment v úterý 26. října 2010 nabízí z katalogu SPI International v ediční řadě FilmParáda za 99,- Kč snímek Mučedníci. Krvavá pomsta se blíží!

Lucie byla před lety mučena v záhadné vile. Když se jí podařilo utéct, naplánovala krvavou odplatu, jejíž čas právě nadešel. Spolu s kamarádkou Annou, která také byla zneužívána, se vrhnou do šílené akce, na jejímž konci bude jenom smrt a zmar!

Mučedníci jsou bezpochyby jednou z událostí roku. Dostali na lopatky cenzurní komisi ve Francii, takže premiéra musela být odsunuta. Film byl totiž zařazen do takové kategorie, která by mu umožnila promítání pouze ve specializovaných kinech (tedy pornokinech) a v televizi by se uchytil taky jen stěží.

Potisk DVD 

Mučedníci se stali přesně tím kultovním filmem, který máme všichni tak rádi. Je již nyní opředen řadou historek od těch „banálních" o lidech omdlévajících během projekce až po tvrzení, že Bob Weinstein majitel práv pro americké území se vydržel dívat zhruba dvacet minut. Pokud bychom měli nastínit děj, abychom nic podstatného neprozradili, pak lze pouze říct, že vše začíná v 70. letech ve Francii, kdy je nalezena bloudící pomlácená dívka neschopná vyprávět o tom, co se jí stalo. O patnáct let později ta samá dívka Lucie vtrhne do honosné vily a nemilosrdně vyvraždí všechny její obyvatele. Hned za ní přijede její jediná přítelkyně Anna. Pak by slabší povahy měly opustit kino, protože začíná krvavé peklo. Při sledování filmu si rychle uvědomíte, že nic není tím, čím se zdá být. Vila se stane strašidelným domem, v jehož útrobách se obě dívky pokusí dobrat pravdy.

Nejlepší bude citovat režiséra, který v rozhovoru pro časopis Mad Movies č.210/2008 vysvětluje, čím měl film být: „Je to především film plný napětí a tajemné atmosféry, téměř postaru… Zápletka zůstává záhadou do poslední minuty filmu a divák nemá ani chvilku, aby vydechnul, a přitom pořád neví, na čem je. Chtěl jsem, aby i informovaný fanoušek takovýchto filmů byl v neustálém napětí…"

Pro diváky věci neznalé tedy pouze dodáme, že nejde o horor. Ve filmu se neobjevují nadpřirozené jevy. „Pouze" extrémně násilné scény.

Kolem 70 procent: Bolestivý atmosférický film nepředvídatelným scénářem, který je pro jedny esencí hororu a pro druhé neskutečně nudnou pitomostí.

Zadní strana obalu 

Žánr: Drama / Horor / Thriller

Země původu: Francie / Kanada

Rok vzniku: 2008

Délka: 99 minut

Původní název: Martyrs

Světová premiéra: květen 2008 – Francie (Cannes Film Festival)

Kinpremiéra v ČR: 16. října 2008

Režie: Pascal Laugier

Scénář: Pascal Laugier

Produkce: Frédéric Doniguian, Marcel Giroux, Richard Grandpierre, Simon Trottier

Hudba: Alex Cortés, Willie Cortés

Kamera: Stéphane Martin, Nathalie Moliavko-Visotzky

Střih: Sébastien Prangère

Společnost: Canal Horizons / Canal+ / CinéCinéma / Eskwad / TCB Film / Wild Bunch

Natáčeno: Québec, Kanada

Hrají: Morjana Alaoui (Anna), Mylène Jampanoï (Lucie), Catherine Bégin (Mademoiselle), Robert Toupin (otec), Patricia Tulasne (matka), Juliette Gosselin (Marie), Xavier Dolan-Tadros (Antoine), Isabelle Chasse (kreatura), Emilie Miskdjian (mučená), Mike Chute (kat), Gaëlle Cohen (žena), Anie Pascale (žena), Jessie Pham (mladá Lucie), Erika Scott (mladá Anna), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (podle imdb.com 1,85:1)

Bonus: